Jaunumi

Nūjošanas pārgājiens gar Gauju iekļauts Latvijas Nūjošanas balvas ieskaitē

Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) organizētais nūjošanas pārgājiens gar Gauju (Gaujas stāvie krasti – Sīmanēnu svētozols – Gaujas stāvie krasti), pa VOC un Burtnieku novada pašvaldību kopīgi atjaunotajām Sajūtu parka trasēm, iekļauts arī Latvijas Nūjošanas balvā, kā viens no balvas izcīņas posmiem.

wlkn

Latvijas Nūjošanas balva (LNB) ir nūjošanas pasākumus apvienojoša programma, kuras dalībnieki krāj punktus par programmā ietvertajos pasākumos veikto kilometru skaitu, neatkarīgi no nūjošanas ātruma. LNB dalībnieku iegūtos punktus apkopo publiski pieejamā LNB reitinga tabulā interneta vietnē http://www.nujo.lv/lnb/

Ar 2016.gada nūjošanas sezonas sākumu Latvijas nūjotāji, piedaloties Latvijas nūjošanas sarīkojumos, uzsāk sacensību par Latvijas Nūjošanas balvu (LNB). Sezonas beigās balvu iegūs tie šīs nodarbes cienītāji, kuri Latvijas Nūjošanas balvas ieskaites sarīkojumos būs veikuši kopsummā garāko distanci.

LNB programmā iekļauti aptuveni 40 dažādu organizatoru rīkoti nūjošanas sarīkojumi un skriešanas pasākumi, kuros nūjošana paredzēta kā atsevišķa disciplīna, tai skaitā sacensības, izpētes pārgājieni, izturības pārgājieni, kā arī svētki un festivāli, piedāvājot dažādas iespējas nūjotājiem ar atšķirīgām gaumēm un fizisko sagatavotību. Programmā iekļautie pasākumi notiek no marta biegām līdz novembrim.

Sezonas noslēguma pasākumā LNB balvas iegūst nūjotāji vairākās vecuma, pieredzes un novadu kategorijās. Speciālas balvas piešķir arī izlozes kārtībā, tādējādi uzsverot katra nūjotāja individuālā sanieguma nozīmību.

Par LNB dalībnieku iespējams kļūt visas sezonas garumā, tomēr pievienošanās LNB agrāk ļauj sezonas garumā uzkrāt lielāku punktu skaitu. Par LNB programmas dalībnieku var kļūt, piesakoties elektroniski vietnē nujo.lv, kā arī uz vietas, kādā no LNB ieskaites pasākumiem.

Latvijas Nūjošanas balvu organizē biedrība „Latvijas Nūjošasnas savienība”, kas apvieno nūjošanas entuziastus, tostarp arī instruktorus un trenerus ar ilggadīgu nūjošanas pieredzi Latvijā un ārvalstīs.

Vairāk informācijas par pasākumu facebook lapā ŠEIT