Jaunumi

Zelta medaļas izcīna arī U-17 Valmieras basketbolisti

Svētdien, 15. maijā par Latvijas Jaunatnes Basketbola līgas U-17 vecuma čempioniem kļuva Alvila Kaufmaņa trenētie Valmieras basketbolisti, atvedot uz Valmieru šīs sezonas otro zelta medaļu komplektu.

2016-05-16_dsc_6373
Foto: Romualds Vambuts

Alvila Kaufmaņa trenētā Valmieras U-17 komanda šīs sezonas jaunatnes čempionāta regulāro sezonu noslēdza pirmajā vietā ar bilanci 18-2, fināltūrnīrā Daugavas sporta namā ierodoties kā galvenie favorīti. 

Finālturnīra ceturtdaļfinālā Valmieras komanda tikās ar Ezerzeme/Viļāni komandu, kurai neatstāja nekādas cerības uz uzvaru, sagraujot latgaliešus ar 110:41. Šajā spēlē trīs valmierieši guva vairāk par 20 punktiem – Edgars Kaufmanis (24), Rainers Hermanovskis (23) un Dāvids Vīksne (20).

Turnīra pusfinālā Alvila Kaufmaņa trenētos puišus sagaidīja nopietns pārbaudījums BJBS Rīga. Spēles trešajā ceturtdaļā Rīgas komanda atradās vadībā ar 11 punktu pārsvaru, bet Valmieras basketbolisti deficītu sadeldēja un trīs minūtes pirms mača beigām pārņēma vadību un izcīnīja uzvaru ar 65:61. Finālā valmieriešus ieveda Edgara Kaufmaņa 27 gūtie punkti.

U-17 vecuma grupas finālā atkārtojās iepriekšējās nedēļas U-16 grupas fināls – Valmieras komanda tikās ar Raivo Otersona trenēto DSN. Spēles pirmajā puslaikā vadībā lielākoties atradās DSN komanda, bet pirmā puslaika noslēgumā rezultāta starpība bija minimāla, par labu DSN. Trešajā ceturksnī cīņa risinājās punkts punktā, bet mača noslēdzošajā nogrieznī valmierieši pārņēma kontroli un izcīnīja uzvaru ar 72:63. Tādējādi Valmieras U-17 komanda kļuva par LJBL attiecīgā vecuma čempioniem. Fināla mačā vidzemnieku panākumu ar 30 punktiem kaldināja Edgars Kaufmanis, bet Rainers Kalniņš guva 10 punktus un izdarīja 7 rezultatīvas piespēles.

Par turnīra MVP pelnīti tika atzīts Edgars Kaufmanis, bet simboliskajā izlasē tika iekļauts Rainers Kalniņš.

Līdz ar to šosezon LJBL zelta medaļas uz Valmieru atvedušas U-16 un U-17 zēnu komandas, sudrabu izcīnījusi U-19 meiteņu komanda, bet bronzas medaļas izcīnījuši U-15 un U-12 zēni.