Jaunumi Ziņu arhīvs

Vidzemes Olimpiskais centrs piedzīvo lielāko infrastruktūras labiekārtošanu kopš atvēršanas

Pērnā gada izskaņā pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ierosinājuma Saeima apstiprināja 800 000 eiro piešķiršanu valsts nozīmes sporta centru rekonstrukcijai un paplašināšanai. 200 000 eiro saņēma arī Vidzemes Olimpiskais centrs (VOC), kas ļāva veikt lielākos infrastruktūras atjaunošanas darbus kopš VOC atvēršanas pirms desmit gadiem, informē Vidzemes Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Artis Jansons.

VOC_nakti

Lielāko valsts finansējuma daļu saņēma Olimpiskais sporta centrs Rīgā – 500 000 eiro. Vidzemes Olimpiskajam centram Valmierā tika piešķirti 200 000 eiro, bet Ventspils Olimpiskais centrs saņēma 100 000 eiro infrastruktūras labiekārtošanai.

Vidzemes Olimpiskā centra apmeklētājiem pavisam drīz būs iespēja universālās sporta spēļu zāles centrālajā laukumā redzēt labākās spēļu epizodes specializētajā video ekrānā. Zāle tiks aprīkota ar modernu rezultāta tablo un video ekrānu, kas līdzjutējiem sporta spēļu apmeklēšanas pieredzi padarīs vēl aizraujošāku un būs vēl viens papildu arguments, lai Valmierā rīkotu augstākās raudzes sporta pasākumus.

Jāņa Daliņa vieglatlētikas stadiona vajadzībām iegādāts jauns vesera un diska mešanas sektora tīkls. Iepriekšējais tīkls savu laiku jau bija nokalpojis un vairs neatbilda augstajiem drošības prasību standartiem. Vasarā Valmierā notiks Valsts Prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā un Latvijas IV Olimpiāde, līdz ar to jauna vesera un diska mešanas sektora tīkla iegāde bija viena no VOC infrastruktūras atjaunošanas prioritātēm.

Universālā sporta spēļu zāle tika aprīkota ar pārvietojamiem profesionālajiem basketbola groziem, kurus treniņiem un spēlēm izmanto Valmieras basketbolisti. Savukārt rezerves grozi aprīkoti ar LED gaismas diodēm, kas ir obligāta prasība FIBA basketbola noteikumos.

Basketa_Grozis_Valm

Renovēts VOC universālās zāles treniņu laukums, kuru ziemas sezonā aktīvi izmanto Valmieras futbolisti, bet hokejisti aizvada fiziskās sagatavotības treniņus. Uz šī laukuma norisinās arī Valmieras telpu futbola komandas mājas spēles Latvijas 1. līgā. Aizvadītajā vasarā tika renovēts VOC universālās zāles centrālais laukums, bet decembra beigās pabeigta treniņu laukuma labiekārtošana.

Vidzemes Olimpiskais centrs līdz ar jaunā peldbaseina celtniecību nopietni attīsta sporta medicīnas un rehabilitācijas infrastruktūru. Piešķirtā finansējuma ietvaros iegādātas sporta medicīnas ierīces un iekārtas – airēšanas un slēpošanas trenažieri, kā arī velo ergometrs aerobo darba spēju noteikšanai.

Vidzemes Olimpiskā centra saimniecības sektors aprīkots ar energoefektīvu LED apgaismes tehniku un iekārtām. Tā pat infrastruktūra papildināta specializēto profesionālo kombinēto grīdas uzkopšanas mašīnu, kas tiek izmantota gan sporta spēļu zāles laukumu uzkopšanai, gan saimniecisko telpu tīrības uzturēšanai.

Gaismas_Gridas_mašina

Savukārt "Elektrum" ledus halles aprīkojums papildināts ar slidošanas balstiem, kas uz ledus drošāk ļauj justies ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Pateicoties piešķirtajam finansējumam "Elektrum" ledus hallē pieejami slidošanas balsti ronīši un krāsaini slidošanas stieņi dažādos augstumos.
 

1IZM_Val_VOC