Jaunumi Ziņu arhīvs

Latvijas handbola izlase Valmierā debitē ar pārliecinošu uzvaru

Svētdien, 10. janvārī Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē Vidzemes Olimpiskajā centrā, savu līdzjutēju priekšā Latvijas handbola izlase ar 34:17 sagrāva Kipras valstsvienību, sperot soli tuvāk uzvarai grupā.

Pavlovičs_pret_Kipru


Spēles rezultātu pēc Ingara Dudes metiena atklāja latvieši, tomēr tad divus vārtus pēc kārtas guva Kipra, nostādot mūsējos iedzinēju lomā – 1:2. Latvijas handbolistu atbilde bija iespaidīgāka – izrāviens 5:0, kas ļāva iegūt drošu pārsvaru – 6:2 10.minūtē. Puslaika turpinājumā gan latviešiem ne pārāk labi veicās ar metienu realizāciju, atrāvienu neizdevās palielināt un vienubrīd kiprieši pietuvojās vien divu vārtu attālumā. Tomēr puslaika izskaņā, pateicoties Daiņa Krištopāna un Jāņa Pavloviča rezultativitātei Latvijai izdevās nedaudz savu pārsvaru palielināt – 15:10.

Otrā puslaika sākumā Uģa Vikštrema vadītajiem handbolistiem izdevās gūt četrus vārtus pēc kārtas, uz ko kiprieši spēja atbildēt tikai ar vieniem un pārsvars pieauga līdz astoņiem vārtiem – 19:11. Latvijas ofensīva turpinājās arī vēlāk un pēc Jāņa Pavloviča kārtējiem vārtiem tika sasniegts jau +12 (25:13). Maksimālo pārsvaru Latvijas handbolisti sasniedza 58.minūtē pēc Nila Kreicberga ātrā uzbrukuma – 33:16. Līdz spēles beigām latvieši iegūto pārsvaru, izcīnot ceturto uzvaru četrās spēlēs – 34:17.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais spēlētājs ar deviņiem vārtiem bija Jānis Pavlovičs, kurš uzbrukuma gandrīz nekļūdīgi, realizējot sešus no sešiem metieniem no spēles un trīs no četriem septiņu metru soda metieniem. Vēl septiņus vārtus pievienoja Dainis Krištopāns.
 

Latvija – Kipra 33:17 (15:10)
Latvija: Pavlovičs 9/3, Krištopāns 7, Veršakovs 3, Kurmēns 3, Kreicbergs 3, Dude 2, Jurdžs 2, Politers 2, Kiršteins 1, Laganovskis 1, Lībergs 1/1. 

Informāciju sagatavoja Latvijas Handbola federācija