Jaunumi

Valmieras jaunatnes basketbolam zelts un sudrabs

Vēl viena medaļām bagāta nedēļas nogale aizvadīta Valmieras basketbolā. No piektdienas līdz svētdienai Vidzemes Olimpiskais centrs uzņēma Latvijas Jaunatnes Basketbola līgas finālturnīru U-16 vecuma zēniem. Astoņu komandu finālturnīrā spēcīgākā izrādījās Valmieras komanda, kļūstot par šīs vecuma grupas čempioniem. Tikmēr Rīgā finālsacensības aizvadīja U-19 meitenes un Valmieras komanda izcīnīja sudraba medaļas.

26815118532_6fc3e6150b_o
Foto: Edgars Vaivads

Vidzemes Olimpiskais centrs uzņēma finālsacensības U-16 vecuma zēniem. Turnīrā pulcējās mājinieki valmierieši, četras komandas no Rīgas un vienības no Ventspils, Ogres un Jēkabpils. Roberta Zeiles trenētā 2000. gadā dzimušo Valmieras puišu komanda ceturtdaļfinālā sagrāva ogrēniešus – 84:49, bet pusfinālā pārspēja BJBS Rīga komandu – 87:72. Turnīra finālā Valmieras komanda tikās ar Daugavas Sporta nama komandu. Valmierieši jau spēles sākumā realizēja metienus ar lielisku precizitāti un pirmajās desmit minūtēs ieguva 20 punktu pārsvaru. Pārliecinoši noturot pārsvaru Roberta Zeiles trenētie puiši ar 95:63 sagrāva Raivo Otersona DSN vienību un kļuva par Latvijas U-16 vecuma čempionkomandu.

Finālspēlē ar 33 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Valters Vēveris, nopelnot turnīra MVP titulu. Simboliskās izlases pieciniekā tika iekļauti arī valmierietis Rainers Hermanovskis, kuram finālā 21 punkts, 10 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles. Tā pat komandas panākumu kaldināja Ojārs Bērziņš ar 23 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām.

26875387066_0f72d38daf_o

Tikmēr Daugavas sporta namā risinājās Latvijas Jaunatnes Basketbola līgas finālsacīkstes U-19 vecumā sacentās meiteņu komandas. Valmieras sporta skolas vecākās grupas meitens pusfinālā ar rezultātu 50:38 apspēlēja Rīgas 3.BJSS vienību, līdz ar to Alvila Kaufmaņa trenētās basketbolistes iekļufa turnīra finālā. Izšķirošajā spēlē pret TTP komandu valmierietēm mačs iesākās ne tik veiksmīgi kā cerēts un ātri nācās nonākt iedzinējos. Neskatoties uz centieniem sadeldēt rezultāta starpību, izpaudās pretinieču pārsvars groza apakšā, valmierietēm nācās piedzīvot zaudējumu. Tomēr otrā vieta un sudraba medaļas Valmieras meiteņu komandai ir lielisks sasniegums. Trīs no Valmieras spēlētājām – Anete Ozola, Keitija Litte un Ilze Ādamsone līdz ar to noslēdza savu Jaunatnes līgas karjeru.

Turnīra simboliskajā pieciniekā iekļuva divas Valmieras basketbolistes Anete Ozola (finālā 12 punkti) un Ivanda Hudjakova (finālā 15 punkti).