Jaunumi Ziņu arhīvs

Valmiera – Latvijas basketbola galvaspilsēta, “Valmiera/ORDO” izcīna čempiontitulu

Par Latvijas Basketbola līgas 25. sezonas uzvarētājiem kļuvusi "Valmiera/ORDO" komanda, kas pie pārpildītām Vidzemes Olimpiskā centra tribīnēm ar rezultātu 78:65 apspēlēja "VEF Rīga", kļūstot par Latvijas čempioniem. Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju kļuva Valmieras komandas kapteinis Artūrs Bērziņš.

IMG_0655
Foto: Edgars Vaivads

Spēles pirmās desmit minūtes aizritēja ar Valmieras komandas pārsvaru, nospēlējot pirmo ceturtdaļu valmierieši atradās vadībā ar 19:12. Otrās ceturtdaļas ievadā Jānis Kaufmanis ar trīs punktu metienu panāca deviņu punktu pārsvaru valmieriešiem, bet "VEF Rīga" atspēlējās un puslaikā pārtraukumā komandas devās pie minimāla "Valmiera/ORDO" pārsvara – 36:35.

Trešās ceturtdaļas sākumā vefieši veica izrāvienu un panāca četru punktu pārsvaru, bet Kvemeins Mičels un Artūrs Bērziņš atguva pārsvaru mājiniekiem. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē turpinājās šūpolies un "VEF Rīga" panāca pat sešu punktu pārsvaru, bet pirms noslēdzošā ceturkšņa Artūrs Bērziņš pietuvoja mājiniekus līdz 54:56. Izšķirošajā ceturksnī pie mīnus trīs Armands Šķēle veica četru punktu izrāvienu pārņemot vadību valmieriešiem. Brāļa uzsākto izrāvienu turpināja Aigars Šķēle, panākot +5 "Valmiera/ORDO". Ceturtdaļas otrajā pusē visi "VEF Rīga" centieni atspēlēties bija nesekmīgi un valmierieši turpināja pakāpeniski audzēt pārsvaru. Mača pēdējās minūtēs Valmieras komandas līdzjutēji, stāvot kājās, sagaidīja savas komandas uzvaru ar rezultātu 78:65. Par spēles rezultatīvāko spēlētāju kļuva Aigars Šķēle ar 14 punktiem, bet Kvameinam Mičelam par punktu mazāk.

Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts "Valmiera/ORDO" kapteinis Artūrs Bērziņš, kurš finālsērijā pavadīja vislielāko laiku laukumā un izdarīja ļoti lielu "melnā darba" apjomu, lai kaldinātu komandas uzvaru.

Līdz ar to "Valmiera/ORDO" pirmo reiz pilsētas basketbola vēsturē kļuva par Latvijas čempioniem, izjaucot pierasto Rīgas un Ventspils dominanci Latvijas basketbolā.

2015./2016. gada sazonas Latvijas čempionkomandas sastāvs:
Artūrs Bērziņš, Haralds Kārlis, Kvameins Mičels, Jānis Kaufmanis, Ervīns Jonāts, Raimonds Gabrāns, Dāvis Rozītis, Lauris Blaus, Aigars Šķēle, Armands Šķēle, Akselis Vairogs, Viktors Iļjins, Mārtiņš Laksa, Mārtiņš Vīņaus, galvenais treneris Roberts Štelmahers, treneris Gatis Melderis.