Jaunumi

Tiks dots starts projekta “Sporto visa klase” 4.sezonai

Piektdien, 3.novembrī Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā tiks atklāta Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta “Sporto visa klase” ceturtā sezona.

Projekta ceturtajā sezonā iesaistīsies 112 jaunas 3.klases no 92 izglītības iestādēm visā Latvijā. 4.klašu grupā dalību projektā turpina 81 klase, 5.klašu grupā 36 klases, savukārt 6.klašu grupā piecas reizes nedēļā sportos 6 projekta pilotklases. Līdz ar to katru mācību dienu visā Latvijā sportos jau vairāk kā 5240 skolēnu no 233 klasēm.

Projekta “Sporto visa klase” ceturtās sezonas oficiālā atklāšana notiks piektdien, 3.novembrī Vidzemes Olimpiskajā centrā (Rīgas iela 91, Valmiera), plkst.13:00. Vidzemes Olimpiskais centrs mazos sportotājus projekta atklāšanas pasākumā uzņems jau otro gadu pēc kārtas.

Dalība projektā “Sporto visa klase” skolēniem ir bez maksas, un tas paredz iesaistīto skolu 3., 4., 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu.

Projekta mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 3. – 6.klašu grupai un četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, veselību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu.

Projekts “Sporto visa klase” paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija un Aizsardzības ministrija, LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, LOK partneris “LDz Cargo” un sporta preču veikals tīkls SIA” Sportland”.