Jaunumi

Parakstīts līgums par peldbaseina celtniecību

BaseinsPirmdien, 2. novembrī, tika parakstīts līgums starp Valmieras pilsētas pašvaldību un SIA "Arčers" par peldbaseina būvniecības darbu īstenošanu Vidzemes Olimpiskajā centrā. Vienlaikus tika parakstīts līgums par būvuzraudzību ar SIA "Būvuzraugi LV" un par autoruzraudzību ar SIA "Nams", kas ir arī baseina projekta autori.

Lēmums par peldbaseina ēkas celtniecības iepirkuma rezultātiem tika pieņemts augusta beigās, taču reālie darbi tiks uzsākti tikai pēc līguma noslēgšanas ar būvniekiem. Septembrī sākās sagatavošanas darbi Valmieras jaunā peldbaseina celtniecības ieceres realizēšanai. Baseins atradīsies esošā stāvlaukuma vietā starp VOC ledus halli un viesnīcu "Naktsmājas". Savukārt ap VOC futbola stadionu tiek iekārtota jauna automašīnu stāvvieta, kas aizstās stāviettu, kuras vietā tiks būvēts jaunais peldbaseins. Tiek prognozēts, ka baseina pamatakmeni varētu likt vēl šajā gadā, bet būvniecība noslēgsies 20 mēnešu laikā.

Vidzemes Olimpiskā centra peldbaseina garums būs 25 metri, tajā paredzēti astoņi celiņi, dziļumā no 1,2 līdz 2,3 metriem. Tā pat peldbaskeina kompleksā būs divi mazāka izmēra bērnu baseini dziļumā līdz 0,9 metriem, kur veikt bērnu peldētamācību. Peldbaseina tribīnēs būs 300 skatītāju vietas. Tā pat baseina koplekā ietilps rehabilitācijas zona ar vannām, pirtīm un terapijas kabinetiem, sauso treniņu zona, 300 vietu ģērbtuves, medicīnas kabineti.

Baseina ūdens sildīšanai tiks izmantotas energoefektīvas un inovatīvas tehnoloģijas, lai nodrošinātu maksimāli efektīvu un videi draudzīgu baseina ēkas funkcionēšanu, taupot resursus.

Līdzšinējais Valmieras peldbaseins Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas telpās nokalpojis jau 40 gadu un moderna peldbaseina izveidošanā dos būtisku ieguldījumu Valmieras sporta infrastrukturā un veselīga dzīves veida attīstībā.