Jaunumi

Latvijas handbola izlase Valmierā aizvadīs PČ kvalifikācijas spēles

HandbolsLatvijas Handbola federācija un Valmieras pašvaldība panākusi vienošanos par Latvijas vīriešu handbola izlases pasaules čempionāta kvalifikācijas spēļu aizvadīšanu Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā.

Latvijas izlase 2017. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošās mājas spēles aizvadīs 10. un 17. janvārī. Līdz šim valstsvienības spēles tika aizvadītas Dobelē, taču popularizējot handbolu, pieņemts lēmums kvalifikācijas cikla pēdējās spēles aizvadīt Valmierā. Viens no iemesliem bijusi arī veiksmīgā sadarbība starptautiskā jauniešu turnīra AGON organizēšanā šī gada septembrī.

"Valmieras pilsētas pašvaldība vienmēr ir atbalstījusi un popularizējusi sportu. Uzskatām, ka mūsu pienākums ir nepārtraukti uzlabot sporta infrastruktūru, kā arī pilnveidot sporta piedāvājumu, padarīt to arvien kvalitatīvāku. Lai gan handbols Valmierā līdz šim nav spēlēts pārāk bieži, ticam, ka tas var gūt popularitāti un atbalstu valmieriešu vidū, jo mūsu pilsētas iedzīvotāji ir aktīvi sporta līdzjutēji, kas apmeklē dažādas sporta spēles un emocionāli atbalsta sportistus. Esmu pārliecināts, ka ieguvēji no šīs sadarbības būs visi. Par to, kā valmierieši un pilsētas viesi novērtēs un atbalstīs handbolu, varēsim pārliecināties jau 2016. gada janvārī," sacīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

"Handbolam, līdz šim, Ziemeļvidzemē nav bijušas spēcīgas tradīcijas. Vidzemes Olimpiskā centra arēna ir labi piemērota ar savu aprīkojumu arī šai spēlei. Tādēļ Latvijas izlase ar spēlēm Valmierā būs sava sporta veida vēstneši, iepazīstinot reģionu ar rokasbumbu," norādīja Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) priekšsēdētājs Artis Jansons. "Viens no pasaulē garākajiem un Eiropas garākais handbolists Dainis Krištopāns varētu būt liels skatītāju magnēts, pulcējot līdzjutējus Vidzemes Olimpiskā centra tribīnēs. Kas zina, iespējams, šīs spēles ieinteresēs Valmieras un Ziemeļvidzemes reģiona jauniešus sākt nodarboties ar handbolu ne tikai skolu sporta stundu ietvaros."

Savukārt Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretārs Anrijs Brencāns uzsvēra valmieriešu lielo ieinteresētību: "Valmieras pašvaldība izteica piedāvājumu uzņemt divas Latvijas izlases spēles pasaules čempionāta kvalifikācijā, tādējādi popularizējot visaugstākā līmeņa handbolu savā reģionā. Mums šis piedāvājums šķita interesants un izdevīgs, tāpēc nolēmām to pieņemt."

"Valmieras pašvaldība kopā ar Latvijas Handbola federāciju līdzdarbosies gaidāmo spēļu popularizēšanā. Ceram, ka spēles apmeklēs daudzi Valmieras pilsētas un apkārtējo novadu iedzīvotāji. Tāpat esmu pārliecināts, ka uz Valmieru brauks tie līdzjutēji, kuri iepriekš brauca uz izlases spēlēm Dobelē. Jāatceras, ka atbalsts valstsvienībai ir atkarīgs no mūsu spēles kvalitātes un uzvarām. Par to esam pārliecinājušies jau iepriekšējos kvalifikācijas ciklos," piebilda Brencāns.

Vidzemes Olimpiskais centrs regulāri uzņēmis starptautiska līmeņa sacensības – Pasaules čempionātu basketbolā U-19 vīriešiem, Eiropas U-16 čempionātu dāmām, Pasaules čempionātu un Olimpisko spēļu kvalifikācijas attiecīgi dāmu florbolā un hokejā, kā arī Valmierā ir notikusi Deivisa kausa izcīņa tenisā ar Ernesta Gulbja piedalīšanos.

Latvijas vīriešu handbola izlase savu debiju Vidzemes Olimpiskajā centrā piedzīvos 10. janvārī, kad aizvadīs spēli pret Kipras valstsvienību, bet 17. janvārī kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē Valmierā mērosies spēkiem ar Ukrainu. Ja Latvijai izdosies izcīnīt pirmo vietu grupā, tad 2016.gada jūnijā būs jāaizvada izšķirošā – play off – kārta, kuras uzvarētājs (divu spēļu summā) kvalificēsies pasaules čempionātam. Tas 2017.gada sākumā notiks Francijā. Šobrīd 3. kvalifikācijas grupā Latvija ar četriem punktiem divās spēlēs ieņem pirmo vietu.