Jaunumi

Eiropas kausa BMX 5. un 6. posms jau maijā!

6. un 7. maijā Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” pulcēsies Eiropas spēcīgākie BMX riteņbraucēji, lai noskaidrotu Eiropas kausa 5. un 6. posma uzvarētājus.

Eiropas Riteņbraukšanas savienības (UEC) organizētais Eiropas kauss ir lielākais un prestižākais BMX sacensību seriāls Eiropā, kur sportisti cīnās arī par vērtīgajiem UCI ranga punktiem. Kopumā Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” sacensību abos posmos tiks noskaidroti uzvarētāji “Championship” kategorijā elites, U23 un junioru grupās, un “Challenge” kategorijā bērnu, jauniešu un krūzeru grupās. Uz starta izies labākie pašmāju atlēti, tāpat arī sacensībās būs iespēja klātienē redzēt Eiropas un pasaules līmeņa braucējus. Šobrīd jau ir sākusies pieteikšanās dalībai šajā vērienīgajā  sporta notikumā, un tā norisināsies līdz 17. aprīlim.

No 21. marta Māra Štromberga BMX trase “Valmiera” jau ir atvērta treniņiem ikvienam interesentam, turklāt jau 29. aprīlī šeit notiks sezonas pirmās sacensības – “Valmieras Olimpiskā centra kauss 2023”. Tā būs lieliska iespēja sportistiem izbraukt trasi vēl pirms Eiropas kausa izcīņas posmiem.

Jāpiemin, ka 2022. gada nogalē UEC Māra Štromberga BMX trasei “Valmiera” piešķīra oficiālo Ziemeļeiropas BMX centra statusu – goda zīmi personīgi pasniedza UEC prezidents Enriko Della Kasa. Bez augsta līmeņa sacensībām šeit norisināsies arī starptautiska līmeņa treniņnometnes un dažādi izglītojoši pasākumi tiesnešiem, treneriem un sportistiem.

Visai aktuālajai informācijai turpmāk aicinām sekot līdzi BMX Valmiera tīmekļvietnē bmxvalmiera.lv, Facebook kontā @bmxvalmiera un Instagram kontā @eurobmxlatvia, savukārt informāciju par naktsmītnēm sacensību laikā un brīvā laika pavadīšanas iespējām Valmierā un Valmieras novadā vienkopus iespējams atrast tīmekļvietnē visit.valmiera.lv.

Ieejas biļešu cena skatītājiem Eiropas kausa BMX sacensību divu dienu apmeklējumam noteikta 10 eiro apmērā, un tās būs iespējams iegādāties sacensību norises vietā. Savukārt bērniem vecumā līdz 12 gadiem ieskaitot, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti ieeja sacensībās  – bez maksas. Tiešraidē sacensības būs vērojamas interneta kanālā tv.uec.ch.

Eiropas BMX kausa sacensības rīko Latvijas Riteņbraukšanas federācija sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldībuValmieras Olimpisko centru un klubu “MŠA/Valmieras puikas”.