Jaunumi

Ziemassvētku priekšvakarā cīņa par 4. vietu FBK “Valmiera” – SK “Pārgauja”

Piektdien, 23. decembrī plkst. 19:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā gada pēdējo spēli aizvadīs FBK "Valmiera" florbolisti. Valmierieši no turnīra tabulas viedokļa izšķirošā spēlē tiksies ar SK "Pārgauja" komandu.  Izcīnot panākumu pamatlaikā, valmierieši nostabilizēsies turnīra tabulas ceturtajā pozīcijā.

florbols-latvian-open-26
Foto: Raivo Sarelainens

FBK "Valmiera" florbolisti "Elvi" florbola līgas regulārās sezonas otro apli pēc Pasaules čempionāta uzsākuši veiksmīgi. Savā laukumā pārliecinoši ar 14:8 apspēlējot "Ķekavas" komandu, FBK "Valmiera" ar 19 punktiem turnīra tabulā no sestās vietas pacēlusies uz ceturto. Trīs komandas šajā vietu diapazonā šķir minimāla starpība, tādēļ piektdienas spēlei būs izšķiroša nozīme kādās pozīcijās komandas sagaidīs Jauno gadu. Ceturtajā vietā esošos valmieriešus no sesto vietu ieņemošās Stalbes "Pārgaujas" šķir viens punkts, bet pa vidu abām komandām nostājusies "Rockets" vienība, kas piektdien viesosies Cēsīs pie "Lekrings". Izcīnot uzvaru pamatlaikā FBK "Valmiera" nodrošinās palikšanu ceturtajā pozīcijā turnīra tabulā.

FBK "Valmiera" rezultatīvākais spēlētājs šajā sezonā ar 23 punktiem ir Mārtiņš Broks (13+10), bet uz otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ar 20 punktiem pacēlies Gatis Liepiņš (8+12). Par punktu mazāk ir Ričardam Eglītim (10+9). Pēdējā spēlē pret ķekaviešiem karjeras 100 gūto punktu robežu virslīgā izdevās sasniegt FBK "Valmiera" kapteinim Matīsam Salmiņam (10+8). Pret "Ķekavu" spēles izskaņā tika pabojāta Agra Rogaiņa atvairīto metienu statistika, kas šobrīd ir 80,6%.

Straupes "Pārgaujas" sastāvu šajā sezonā pastiprinājuši vairāki pieredzējuši spēlētāji un tas ļāvis komandai iesaistīties cīņā ne tikai par iekļūšanu play-off turnīrā, bet pat par potenciālām mājas spēļu priekšrocībām. "Pārgauja" ar 18 punktiem atrodas sestajā vietā turnīra tabulā, bet no valmieriešiem komandu šķir tikai viens punkts. Pirms mēneša "Pārgauja" ar "Valmieru" tikās Straupē un toreiz ar 5:4 uzvaru pēcspēles metienu sērijā guva Straupes florbolisti.

SK "Pārgauja" līderis ir florbola virslīgas šīs sezonas trešais rezultatīvākais spēlētājs ar 35 punktiem Gvido Lauga (24+11). Tā pat rezultatīvs bijis uzbrucējs Oskars Balodis (9+14), kurš guvis 23 rezultativitātes punktus. "Pārgaujas" aizsardzības bastionu uz saviem pleciem tur ilggadējie "Lekrings" aizsargi, pieredzējušie Mārtiņš Rajeckis (4+12) un Ingus Laiviņš (2+3). Labus statistikas rādītājus šajā sezonā sasniedzis Stalbes komandas vārtsargs Renārs Arājs, atvairot 85,9% pretinieku metienu.