Jaunumi

“Vidzemes FC” futbolisti izcīna Latvijas U-18 jaunatnes čempionāta bronzas medaļas

Trešdien, 26. oktobrī Ventspilī tika noskaidroti Latvijas jaunatnes čempionāta medaļnieki U-18 vecuma grupā. Lielisku rezultātu sasniedza "Vidzemes FC" komanda, spēlē par trešo vietu ar 1:0 uzveicot "Skonto" un kļūstot par šīs sezonas bronzas medaļniekiem jaunatnes futbola vecākajā grupā.

valmglass_ulvis
Foto: Jānis Līgats

Latvijas jaunatnes U-18 čempionāta elites grupā komandas pēc reģionu principa bija sadalītas divās apakšgrupās, vienā sešas otrā septiņas komandas. "Vidzemes FC" savā grupā divas reizes apspēlēja "Super Nova", "Jēkabpils" un "Ilūkste" futbolistus. Pret "Daugavpils" tika izcīnīta viena uzvara un piedzīvots viens zaudējums, bet pret "Skonto" vienreiz tika spēlēts neizšķirti un reizi nācās piekāpties. Pēc regulārā turnīra "Vidzemes FC" ieņēma pirmo vietu grupā, par punktu apsteidzot "Skonto". Šīs komandas arī kvalificējās elites grupas finālturnīram.

"Vidzemes FC" U-18 vecuma komandas kodolu veido Latvijas 1. līgas Valmieras un Smiltenes komandu spēlētāji. Komandas galvenais treneris smiltenietis Raimonds Dūmiņš "Vidzemes FC" vienībā nozīmīgu lomu uzticējis FK "Smitlene" 1. līgas komandas spēlētājiem vārtsargam Tomam Mežulim, Eduardam Vēģerim, Eduardam Spītniekam, Eduardam Deičam, Kriteram Puriņam, Reinim Putrālim, Dāvim Rutkam un Kristapam Ozoliņam. Savukārt no "Valmiera Glass" 1. līgas komandas vienību pastiprinājuši Ulvis Bērziņš, Bruno Bērziņš, Roberts Cipe un Vairis Velme.

U-18 grupas finālčetrinieks tikās Ventspilī, kur no 25.-26. oktobrim tika noskaidroti šīs vecuma grupas medaļnieki. "Skonto" pusfinālā ar 0:1 piekāpās FK "Liepāja" futbolistiem. Savukārt "Vidzemes FC" tikās ar JFA "Jelgava". Šajā mačā pārāka bija Zemgales komanda un vidzemnieki piekāpās ar 0:3. Līdz ar to cīņa par bronzu pret "Skonto" futbolistiem.

Spēlē par trešo vietu pirmā puslaika sākumā un beigās uzplaiksnījumus uzbrukumā veidoja "Vidzemes FC" futbolisti, kamēr "Skonto" kontrolēja spēli puslaika vidū. Neviena no komandām vārtus neguva un pirmās 40 minūtes noslēdzās ar 0:0. Spēles otro puslaiku atkal aktīvi uzsāka "Vidzemes FC" un tas noveda pie "Skonto" spēlētāja otrās dzeltenās kartiņas, dodot vidzemniekiem atlikušajā spēles daļā skaitlisko pārsvaru. To "Vidzemes FC" izmantoja, kontrolējot bumbu un veidojot bīstamus uzbrukumus. Spēles 53. minūtē bumba beidzot lidoja vārtos pēc smiltenieša Kristera Puriņa sitiena – 1:0 "Vidzemes FC" labā. Vidzemnieki turpināja veidot momentus, lai dubultotu pārsvaru. Labās vārtu gūšanas situācijās nonāca valmierietis Ulvis Bērziņš un smiltenietis Eduards Spītnieks, tomēr pārliecinoši vārtos darbojās "Skonto" vārtsargs. Spēles izskaņā "Skonto" visiem spēkiem centās atspēlēties, tomēr pārsvars saglabājās "Vidzemes FC" pusē un lieliski vārtos darbojās Toms Mežulis. Līdz ar to ar beigu rezultātu 1:0 "Vidzemes FC" svinēja bronzas medaļu izcīnīšanu Latvijas jaunatnes čempionāta U-18 grupā. "Valmiera Glass" pirmās līgas turnīrā 

 

Jāatzīmē tas, ka šodienas komandas biedri, bronzas medaļu izcīnījušajā "Vidzemes FC" komandā, jau nedēļas nogalē būs pretinieki. Latvijas futbola 1. līgas turnīra priekšpēdējā kārtā sestdien 29. septembrī Smiltenē norisināsies Vidzemes derbijs starp FK "Smiltene" un "Valmiera Glass" komandām. Abu vienību sastāvā spēlēs vairāki jaunie Latvijas U-18 čempionāta bronzas medaļnieki. Valmierieši 1. līgas turnīrā ieņem ceturto pozīciju, bet smiltenieši atrodas septītajā vietā.

 

"Vidzemes FC" komandas satāvs Latvijas čempionāta U-18 finālturnīram:
1. Toms Mežulis, 1999, vārtsargs, Smiltenes BJSS
2. Bruno Bērziņš, 1997, aizsargs, FK Valmiera/BJSS
3. Roberts Cipe, 1997, aizsargs, FK Valmiera/BJSS
4. Eduards Vēģeris, 1998, aizsargs, Smiltenes BJSS
5. Eduards Deičs, 1998, aizsargs, Smiltenes BJSS
6. Jurģis Dudelis, 1998, aizsargs, Smiltenes BJSS
7. Mārtiņš Rakštelis, 1999, aizsargs, Smiltenes BJSS
8. Reinholds Klots, 1999, aizsargs, Smiltenes BJSS
9. Eduards Spītnieks, 1998, pussargs, Smiltenes BJSS
10. Dāvids Rutks, 1997, pussargs, Smiltenes BJSS
11. Reinis Purtālis, 1999, pussargs, Smiltenes BJSS
12. Kristers Puriņš, 1999, pussargs, Smiltenes BJSS
13. Mairis Paeglis, 1998, pussargs, Smiltenes BJSS
14. Alvis Jaunzemes, 1999, pussargs, FK Staiceles Bebri
15. Jānis Taulāvičus, 1999, pussargs, FK Staiceles Bebri
16. Vairis Velme, 1998, pussargs, FK Valmiera/BJSS
17. Kristaps Ozols, 1997, uzbrucējs, Smiltenes BJSS
18. Ulvis Bērziņš, 1997, uzbrucējs, FK Valmiera/BJSS
Rezervē:
19. Ralfs Migla, 1998, pussargs, FK Valmiera/BJSS
20. Markuss Dubavs, 1999, aizsargs, FK Valmiera/BJSS