Jaunumi

Valmieras komandai plaša pārstāvniecība VII Latvijas Jaunatnes olimpiādē

VII Latvijas Jaunatnes olimpiāde no 7. līdz 9.jūlijam notiks Cēsīs, Valmierā, kā arī citviet Latvijā. Valmieras komandā pieteikti 65 sportisti un 22 treneri, pārstāvot 13 sporta veidus.

 

Valmieras vārdu sportisti nesīs sacensībās airēšanas slalomā, badmintonā, basketbolā 3×3 jaunietēm un jauniešiem, karatē, orientēšanās sportā, peldēšanā, BMX, kalnu divriteņu, kā arī šosejas riteņbraukšanā, tenisā, triatlonā, vieglatlētikā un volejbolā. Jāpiemin, ka sporta spēļu veidos pirms olimpiādes noritēja priekšsacīkstes. Tajās no cīņas par ceļazīmi uz olimpiādes finālsacensībām izstājās Valmieras florbola un futbola puišu komandas. 

“Valmieras komandas dalībniekiem aizrit pēdējais sagatavošanās posms, trenējoties lielākajiem šī gada jaunatnes sporta svētkiem. Jaunieši nopietni strādā un ir apņēmības pilni cīnīties par olimpiādes godalgām. Sporta veidi, kuros ceram uz olimpiskajām medaļām, ir badmintons, airēšanas slaloms, peldēšana, BMX un vieglatlētika. Pirmo reizi Jaunatnes olimpiādē Valmieras komanda tiks pārstāvēta triatlonā jaunietēm un karatē jauniešiem,” stāsta komandas vadītāja Līga Dzene.

Valmierā sportisti sacentīsies handbolā, airēšanas slalomā un futbolā. Cēsīs norisināsies sacensības basketbolā, cīņā, džudo, galda tenisā, karatē, loka šaušanā, paukošanā, kalnu divriteņu riteņbraukšanā, šosejas riteņbraukšanā, skeitbordā, taekvondo, tenisā, triatlonā, florbolā un orientēšanās sportā. Priekuļos notiks boksa un regbija sacensības, Burtniekos – golfs, Engurē – burāšana, Jelgavā – peldēšana, Jūrmalā – airēšana, Limbažos – kanoe un smaiļošana, Rīgā – jātnieku sports, mākslas un sporta vingrošana, Siguldā – badmintons, Smiltenē – BMX riteņbraukšana, svarcelšana, pludmales volejbols un volejbols, bet Valkā – šaušana.

Latvijas Jaunatnes olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, pulcējot jaunos sportistus no visas Latvijas. Olimpiādes laikā tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas sportisti 28 vasaras olimpisko spēļu sporta veidos, kā arī florbolā un orientēšanās sportā. Vienlaikus sportisti sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras olimpiādē, kas no 23. līdz 29.jūlijam notiks Ungārijas pilsētā Ģērā.

Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde notiek reizi divos gados. 2015.gadā tā norisinājās Valmierā un Cēsīs, 2013.gadā dalībnieki pulcējās Ventspilī, 2011.gadā – Jūrmalā, Valmiera sportistus uzņēma arī 2009.gadā.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais Telefons” un AS “Latvijas Valsts meži”; LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, AS “Swedbank”, SIA “Moller Auto Krasta”, SIA “LDz Cargo” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.