Jaunumi

“Valmieras derbijā” Kocēnos FBK “Valmiera” piekāpjas “Rubenei”

Sestdien, 17. septembrī FBK "Valmiera" ar spēli Kocēnos uzsāka jauno "Elvi" florbola līgas sezonu , tiekoties ar principiālajiem pretiniekiem "Rubene" florbolistiem. Sezonas pirmajā mačā valmieriešiem nācās piedzīvot zaudējumu ar rezultātu 4:7.

img_7774
Foto: Raivo Sarelainens

FBK "Valmiera" florbolisti Kocēnu sporta namā "Rubenes" komandu līdz šim nebija uzvarējuši un cerēja šo statistiku mainīt. Valmierieši aktīvi sāka spēli un jau pēc divām nospēlētām minūtēm Inta Vilka mestā bumbiņa lidoja Āra Aldiņa sargātajā cietoksnī, gūstot sezonas pirmo vārtu guvumu un panākot 1:0 FBK "Valmiera" labā. Pēc nepilnām divām minūtēm "Rubene" izlīdzināja mača rezultātu, savukārt spēles 8. minūtē Ričards Eglītis nonāca pie atlēkušās bumbiņas, triecot to vārtu tīklā – 2:1. Pirmā perioda vidū FBK "Valmiera" nonāca skaitliskajā mazākumā un "Rubene" ātri izspēlēja kombināciju uz komandas jauno talantu Ānriju Kuratņiku, kurš otro reizi spēlē izlīdzināja rezultātu – 2:2. Ar neizšķirtu komandas devās periodu pārtraukumā.

Otrā perioda sākumā Valmieras komandai dārgi maksāja nonākšana otrajā skaitliskajā mazākumā. "Rubene" vēlreiz izspēlēja kombināciju uz "tukšiem vārtiem", bet valmieriešu vārtsargs Agris Rogainis slaidā kaķa lēcienā aizķēra bumbiņu, kas pēc saskares ar vārtsargu lēkāja uz vārtu līnijas līdz ievēlās vārtos. Līdz ar to otrās trešdaļas ievadā FBK "Valmiera" nonāca iedzinējos. Perioda vidū "Rubenes" pārsvaru dubultoja komandas līderis Atis Stepāns, nostādot Valmieras komandu iedzinējos ar 2:4. FBK "Valmiera" izveidoja vairākus bīstamus uzbrukumus, tomēr otrajā trešdaļā vārtus tā arī gūt neizdevās arī skaitliskajā vairākumā.

Noslēdzošās trešdaļas pirmajā pusē FBK "Valmiera" spēlētājiem rezultāta starpību samazināt neizdevās, bet perioda vidū "Rubernes" uzbrucējs Ānrijs Kuratņiks sev noformēja hatt-trick, palielinot mājinieku pārsvaru līdz trīs vārtiem. Cerību samazināt rezultāta starpību deva otrais skaitliskais vairākums. Izdevības gūt vārtus valmierieši neizmantoja, savukārt mazākumā viens pret Agri Rogaini uzbrukumā aizskrēja Ingars Matisons, raidot bumbiņu vārtos un palielinot viesu deficītu līdz 2:6. Nedaudz vairāk kā piecas minūtes pirms mača beigām Ričards Eglītis pārtrauca FBK "Valmiera" neveiksmīgo uzbrukumu sēriju, gūstot savus otros vārtus un panākot 3:6. Minūti vēlāk FBK "Valmiera" spēlējošais treneris Aigars Belasovs precīzi raidīja bumbiņu vārtu augšējā stūrī un panāca cerības uz atspēlēšanos – 4:6. Trīs minūtes pirms spēles noslēguma valmierieši pieņēma lēmumu riskēt un mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, lai censtos samazināt starpību līdz minimumam. Vārtu gūšanas iespējas bija gan Intam Vilkam, gan Matīsam Salmiņam, tomēr bumbiņa Kocēnu komandas vārtos negāja, bet dažas sekundes pirms mača noslēguma "Rubene" raidīja metienu tukšajos vārtos un spēle noslēdzās ar FBK "Valmiera" nelabvēlīgu rezultātu 4:7.

Līdz ar to FBK "Valmiera" neizdevās lauzt "Rubenes lāstu" un turpinās Kocēnu sporta namā zaudēto spēļu sērija, kur Latvijas čempionāta ietvaros valmieriešiem vēl nav izdevies izcīnīt uzvaru. Nākamo spēli FBK "Valmiera" aizvadīs ceturtdien, 22. septembrī Vidzemes Olimpiskajā centrā.

09-22-_vs_lekrings_webs