Jaunumi

Valmierā noslēgusies Latvijas IV Olimpiāde

Svētdien, 3.jūlijā, ar noslēguma ceremoniju Valmieras Rātslaukumā, kurā tika apbalvoti sacensību uzvarētāji, noslēgusies Latvijas IV Olimpiāde. Pasākumā ar muzikālu priekšnesumu uzstājās grupa “Musiqq”. Tāpat arī klātesošos uzrunāja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis un Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Skanot Olimpiskajai himnai, tika nolaists Olimpiskais karogs un nodzēsta Olimpiskā lāpa.

Maris_lapa

Latvijas IV Olimpiāde, kura no 1. līdz 3.jūlijam norisinājās Valmierā, pulcēja 4724 dalībniekus no 94. pašvaldībām. No tiem 3729 sportisti, kā arī 995 dalībnieki kā treneri, apkalpojošais personāls un komandu vadība.

Latvijas IV Olimpiādes programmā bija iekļauti 26 Olimpiskie sporta veidi, no tiem Valmierā notika badmintons, basketbols, bokss, futbols, handbols, šosejas riteņbraukšana, svarcelšana, triatlons, vieglatlētika, volejbols, pludmales volejbols un airēšanas slaloms. Tāpat Valmierā notika Olimpiādē iekļautais neolimpiskais sporta veids – orientēšanās – un paraugdemonstrējumi šahā.

Atsevišķi sporta veidi tika organizēti Olimpiādes rīkotājpilsētas – Valmieras – sadarbības pašvaldībās. Cēsīs norisinājās cīņa, džudo, loka šaušana, paukošana, MTB riteņbraukšana, taekvondo, teniss, kā arī neolimpiskais sporta veids – florbols. Jūrmalā norisinājās airēšana, kas tika organizēta Lielupē, bet Burtnieku novadā notika burāšanas, golfa, BMX riteņbraukšanas un stenda šaušanas sacensības. Kocēnu novadā ikviens varēja vērot jātnieku sporta sacensības, bet Rūjienā – regbiju. Smaiļošana un kanoe notika Limbažos, savukārt galda tenisa sacensības – Alojā. Rīgā Latvijas IV olimpiādes laikā norisinājās peldēšana un vingrošanas disciplīnas, bet sporta centrā “Kleisti” notika sacensības jātnieku sportā. Valkā notika ložu šaušanas sacensības.

Valmierieši sacentās 12 Olimpiskajos sporta veidos: airēšanas slalomā (10 sportisti), badmintonā (12 sportisti), basketbolā (39 sportisti), futbolā (32), golfā (3), peldēšanā (15), riteņbraukšanā (BMX – 4, MTB – 4 un šosejas – 5), šaušanā (7), tenisā (4), triatlonā (2), vieglatlētikā (24), pludmales volejbolā (4); divos olimpiādē iekļautajos neolimpiskajos sporta veidos: orientēšanās sportā (7) un florbolā (19); kā arī olimpiādē iekļautajā paraugdemonstrējumu sporta veidā – šahā (7). Valmieriešu kontā izcīnītas 9 zelta, 5 sudraba un 8 bronzas godalgas, kas ir Latvijas IV Olimpiādes sestais augstvērtīgākais sniegums. Pārliecinoši labākos rezultātus kopvērtējumā demonstrēja Rīgas pašvaldības komanda, kurai kopumā izcīnītas 174 medaļas, no tām 66 zelta, 48 sudraba un 60 bronzas godalgas.

Valmieras pilsētas rezultāti komandu sporta veidos:

loiv

VISI SACENSĪBU REZULTĀTI APLŪKOJAMI ŠEIT