Jaunumi Ziņu arhīvs

Valmierā aizvadīts Eiropas Jaunatnes Basketbola līgas U-20 posms

No 26. – 28. februārim Vidzmes Olimpiskajā centrā risinājās trīs dienu Eiropas Jaunatnes Basketbola līgas (EYBL) turnīrs U-20 vecuma grupā, kurā startēja 8 komandas no 5 valstīm. "Valmieras BSS" piecās spēlēs izcīnīja trīs uzvara, izcīnot piekto vietu, bet par turnīra uzvarētājiem kļuva "VEF skola" komanda.

IMG_0196

Turnīrā piedalījās četras Latvijas komandas: Monvīda Pirsko un Sanda Amoliņa trenētā "Valmieras BSS", Gata Jahoviča vadītā "VEF Rīga", Matīsa Graudiņa trenētā BK "Ventspils" un Ziedoņa Jansona BS "Rīga/Jugla/Emerald". Tā pat turnīrā startēja Tallinas "Kalev" (Igaunija), Budapeštas Basketbola akadēmija (Ungārija), "Olimp – 97" (Krievija) un "Barsy" (Kazahstāna).

Turnīrā pamatā spēlēja 1997. gadā dzimuši basketbolisti, bet "Valmieras BSS" lielu spēles laiku deva divus un pat vairāk gadus jaunākiem basketbolistiem. Valmierieši deva iespēju sevi pierādīt 1999. gadā dzimušjiem Edgaram Kaufmanim, Raineram Kalniņam un Bogdanam Raiļānam, kā arī vēl jaunākajam Ojāram Bērziņam (2001. gads). Valmieras komandas rezultatīvākais spēlētājs EYBL turnīrā ir 1998. gadā dzimušais Valters Liepiņš.

Turnīru "Valmieras BSS" iesāka ar cīņu pret "VEF Rīga" komandu, kuras sastāvā spēlē divi "Aldaris" LBL basketbolisti Kārlis Šiliņš ("Barons/LDz") un Zigmārs Raimo ("Latvijas Universitāte").  Pirmajā mačā valmieriešiem nācās atzīt pretinieku pārspēku ar 38:71. Savukārt piektdienas otrajā spēlē pret Ungārijas komandu "Valmieras BSS" zaudēja tikai divus punktus – 57:59. EYBL turnīra otrajā dienā "Valmieras BSS" veicās jau daudz labāk. Sestdien ar 59:53 tika pārspēta Kazahstānas komanda, bet ar 57:51 tika uzveikta Krievijas komanda. Turnīru valmierieši noslēdza ar 68:63 uzvaru pār Ziedoņa Jansona vadīto komandu. Līdz ar to trīs uzvaras turnīrā "Valmieras BSS" deva piekto vietu.

Par turnīra uzvarētājiem kļuva Gata Jahoviča trenētā "VEF Rīga". Interesanti, Jahovičs ir sasniedzis zināmā mērā unikālu sasniegumu – uzvarējis EYBL posmā gan kā spēlētājs, gan kā treneris. Otrajā vietā turnīrā finišēja BK "Ventspils" komanda, kura savstarpējā spēlē rīdzeniekiem piekāpās ar 54:61. Bronzas medaļas EYBL Valmieras posmā ieguva Tallinas "Kalev", kas bija vienīgā komanda, kas spēja sagādāt zaudējumu – 65:63.