Jaunumi Ziņu arhīvs

Štelmahers kļūst par “Valmiera/ORDO” treneri un debitē ar divām uzvarām

Par basketbola komandas "Valmiera/ORDO" galveno treneri kļuvis ilgadējais Latvijas izlases saspēles vadītājs un viens no patreizējajiem treneriem Roberts Štelmahers. Jaunā trenera vadībā Valmieras basketbolisti sestdien, 16. janvārī Vidzemes Olimpiskajā centrā izcīnīja skaistu uzvaru pagarinājumā pār BK "Ventspils", bet 19. janvārī valmierieši Baltijas līgas turnīrā uzveica Paņevežas "Lietkabelis".

24313584992_1dcc77c535_o
Foto: Edgars Vaivads

Šosezona Roberts Štelmahers kļuvis jau par komandas trešo galveno treneri. Sezonu "Valmiera/ORDO" sāka ar Ainaru Zvirgzdiņu galvenā trenera amatā, kuru ap Ziemassvētkiem nomainīja Gatis Melderis, bet pēc neveiksmīga snieguma pēdējās spēlēs, kluba vadība jaunā galvenā trenera amatā iecēla Robertu Štelmaheru.

Štelmahers bijis izcils spēlētājs, aizvadot 19 sezonas profesionālajā basketbolā. Saspēles vadītājs izcīnījis ULEB Eiropas kausu, kļuvis par Latvijas un Baltijas basketbola līgu čempionu, kā arī izcīnījis Lietuvas, Polijas un Slovēnijas čempiona titulus. Ilgus gadus Štelmahers bijis Latvijas izlases viens no vadošajiem spēlētājiem.

Trenera karjeru Štelmahers uzsāka Lietuvā, trenējot "Perlas", "Lietuvos Rytas" un "Pieno Zvaigzdes". Pēdējās trīs sezonas Štelmahers bija BK "Ventspils" galvenais treneris, izcīnot Baltijas līgas čempiontitulu (2013) un triumfējot Latvijas čempionātā (2014).

Savu pirmo spēli "Valmiera/ORDO" galvenā trenera amatā Štelmahers aizvadīja tieši pret savu bijušo komandu – BK "Ventspils". Pie pilnām Vidzemes Olimpiskā centra tribīnēm valmierieši pagarinājumā izcīnīja skaistu uzvaru ar rezultātu 87:83. 

Arī Baltijas Basketbola līgas spēles Štelmaheram izdevies iesākt ar panākumu. Savā laukumā "Valmiera/ORDO" ar 87:85 apspēja arī Paņevežas "Lietkabelis".Līdz ar to Štelmahers debitējis Valmierā ar pozitīvām emocijām, kas ļauj līdzjutējiem cerēt uz lieliem sasniegumiem šajā sezonā.