Jaunumi Ziņu arhīvs

Sāpīgākā uzvara Latvijas handbola vēsturē, PČ iet secen

Trešdien, 15. jūnijā, pie pilnām Vidzemes Olimpiskā centra tribinēm, izšķirošo spēli pasaules čempionāta kvalifikācijā aizvadījā Latvijas handbola izlase. Valmierā latvieši guva uzvaru pār Baltkrievijas komandu ar 28:26, tomēr divu spēļu summā rezultāts bija neizšķirts 52:52 un tas ļāva finālturnīrā iekļūt baltkrieviem, kuri guva vairāk vārtus izbraukumā.

IMG_1249
Foto: Edgars Vaivads

Spēle praktiski pārpildītajā Vidzemes Olimpsikā centra zālē iesākās diezgan nervozā un kļūdām bagātā gaisotnē. Rezultātu atklāja Baltkrievijas handbolisti, kad precīzi meta Sergejs Rutenko. Pirmās desmit minūtes iniciatīva piederēja viesiem, tomēr Latvijas handbolisti minimālo deficītu allaž atspēlēja. Būtisks pavērsiens notika puslaika vidū, kad pie rezultāta 4:5 latvieši guva trīs vārtus pēc kārtas, pirmoreiz pārņemot vadību – 7:5. Baltkrieviem gan izdevās atbildēt ar to pašu un atkal nosvērt svaru kausus par labu sev, tomēr ar lieliskā Daiņa Krištopāna un komandas kopējām pūlēm mūsējiem ne tikai izdevās atjaunot vadību, bet arī iegūt vajadzīgo +3 (15:12). Puslaiku Latvija noslēdza ar 16:14. Jau pirmajās 30 minūtēs Krištopāna rēķinā astoņi vārti.

Līdzjutēju atbalstīti latvieši veiksmīgi iesāka arī otro puslaiku un pēc Krištopāna un Ģirta Lilienfelda rezultatīvajiem uzbrukumiem panāca jau 19:15. Viesiem izdevās sadeldēt savu deficītu uz pusi, taču tad divreiz izcēlās Raimonds Trifanovs, atjaunojot Latvijai +4. Baltkrieviem atkal izdevās saasināt cīņu pēc savu līderu precīzajiem metieniem, tomēr neapturamie Krištopāns un Trifanovs panāca 25:21 mača 51.minūtē. Vēl pēdējās minūtes sākumā Latvijai bija vajadzīgais triju vārtu pārsvars, taču kļūda uzbrukumā noveda pie baltkrievu ātrā uzbrukuma, kurš tika apturēts tikai ar noteikumu pārkāpumu. Rutenko septiņu metru soda metienu realizēja, bet mūsu pēdējais uzbrukums netika realizēts. Uzvara ar 28:26, kas atstāj rūgtas mieles – divu spēļu summā 52:52, bet pateicoties vairāk gūtajiem vārtiem izbraukumā pasaules čempionāta finālturnīrā iekļuva Baltkrievija.

14 vārtus Latvijas izlases labā guva Dainis Krištopāns.

Pasaules čempionāta kvalifikācija. Play off
Latvija – Baltkrievija 28:26 (16:14)

Latvija: Krištopāns 14, Lilienfelds 5, Pavlovičs 4/1, Trifanovs 4, Veršakovs 1.
Divu spēļu summā: 52:52 (pasaules čempionātam, pateicoties vairāk izbraukumā gūtajiem vārtiem, kvalificējas Baltkrievija).

Sportacentrs.com video:

Latvija – Baltkrievija spēles FOTO