Jaunumi

Prezidents Vējonis piektdien atklās Valsts prezidenta balvas 22. sacensības

Jau šonedēļ, 10. jūnijā Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā ar krāšņu atklāšanas ceremoniju sāksies Baltijā lielākās vieglatlētikas sacensības – Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā. Šajā vasarā sacensības notiks jau 22. reizi un arī šoreiz sacensību organizatoriem ir padomā dažādi pārsteigumi, lai atklāšanas ceremoniju padarītu aizraujošāku un baudāmāku.

vieglatletika 1 diena-555

Jau ziņots, ka no 10. līdz 11. jūnijam Valmierā norisināsies ikgadējā Prezidenta balvas izcīņa. Kā allaž, sacensības tiks uzsāktas ar apjomīgu atklāšanas ceremoniju, kura neizpaliks bez dažādiem izklaidējošiem priekšnesumiem un nu jau par tradīciju kļuvušās, Latvijas vieglatlētikas leģendu godināšas. Klātesošos uzrunās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Valmieras Domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Pārsteigumu skatītājiem būs sarūpējuši arī Latvijas Basketbola līgas čempioni, „Valmiera/Ordo” basketbolisti. Ceremonijas noslēgumā skatītājus priecēs uguņošanas šovs.

Iepriekšējo gadu laikā, sacensību organizātori teica paldies Latvijas vieglatlētikas izcilniekiem tādās disciplīnās kā soļošana, šķēpmešana un stafešu skriešana. Šogad ir pienākusi kārta godināt labākos sportistus Latvijas 800 metru skriešanas vēsturē. Atklāšanas ceremonijā piedalīsies tādi, nopelniem bagāti Latvijas vieglatlēti kā Marita Ārente, Dmitrijis Miļkevičs, Viktors Lācis un citi. Savukārt ar priekšnesumu uzstāsies bijusī 800 metru skrējēja Endija Aleksandra un divu Olimpisko spēļu dalībnieks Igors Kazakevičs.

Šī Prezidenta balvas izcīņa jau piekto gadu norisināsies jaunajā formātā, kas paredz, ka savā starpā sacentīsies Baltijas valstu komandas. Kopumā tiks noskaidroti kausa ieguvēji piecās kategorijās: individuāli labākais vieglatlēts un vieglatlēte, labākā vīriešu un sieviešu komanda, kā arī spēcīgākā komanda kopvērtējumā. Cīņā par individuālajiem kausiem iesaistīsies arī citu valstu sportisti, kuru vidū šogad ir ievērojams skaits Baltkrievijas vieglatlētu.

Atklāšanas ceremonija sāksies plkst. 20:00. Sacensības un atklāšanas ceremoniju tiešreidē būs iespējams vērot gan internetā vietnē „LMT Straume”, gan arī virszemes televīzijā  „Sportacentrs.com TV”.

Prezidenta balvu organizē Vidzmes Olimpiskais centrs, Latvijas vieglatlētikas savienība un Valmieras pašvaldība. Sacensības atbalsta „Elektrum”, „Nordea” banka, „BTA”, „Bosch”, „Valmiera Glass” grupa, „Latio”, „Valpro”, „Sportland”, „Nike”, „Vaidava Ceramics”, t/c „Valleta”, „Ionfilter”, „Biosteel”, „Tehauto”, „Rumalaya”, kokaudzētava „Strenči”. Prezidenta balvas informatīvie atblastītāji – „Radio Tev”, žurnāls „Sports” un „Valmieras ziņas”.