Jaunumi

Pēc pirmajām finālspēlēm Valmierā, kaujiniecisks sērijas rezultāts 1-1

VIdzemes Olimpiskajā centrā nedēļas nogalē aizvadītas pirmās divas "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas 25. sezonas finālspēles, kurās par Latvijas čempiontitulu sacenšas "Valmiera/ORDO" un "VEF Rīga". Pēc diviem mačiem sērijā valda kaujiniecisks neizšķitrs 1-1.

VO_finala
Foto: Edgars Vaivads

Pirmā Latvijas čempionāta finālspēle Vidzemes Olimpiskajā centrā iesākās ar Valmieras komandas ofensīvu, jau pirmajās minūtēs panākot desit punktu pārsvaru. Spēles pirmais puslaiks noslēdzās ar valmieriešu pārsvaru un komanda izskatījās gatava pārspēt Latvijas čempionvienību "VEF Rīga". Tomēr otrajā puslaikā vefieši izgāja mobilizējušies un strauji sāka deldēt rezultāta starpību. Zaudējot cīņā par atlēkušajām bumbām, iekrātais valmieriešu pārsvars izkusa un trešās ceturtdaļas noslēgumā mājinieki atradās jau iedzinējos. Spēles izskaņā "Valmiera/ORDO" spēlētāji centās atspēlēties, mēģinot gūt punktus ar individuālām darbībām, tomēr tās nebija sekmīgas un komandas uzbrukums buksēja. Ar spēles beigu reizulātu 59:70 valmieriešiem nācās piekāpties pirmajā spēlē.

Šajā mačā neviens no "Valmiera/ORDO" spēlētājiem neguva desmit punktus. Rezultatīvākais ar 9 punktiem bija Aigars Šķēle, kuram ar 8 punktiem sekoja Armands Šķēle un Lauris Blaus. Savukārt uzvarētājiem rezultatīvākie bija leģionāri Džošs Bostiks un Džošs Harelsons ar attiecīgi 15 un 12 punktiem. 

Otrajā spēlē maču sekmīgāk uzsāka Rīgas komanda, nostādot valmieriešus iedzinējos. Tomēr pirmā ceturkšņa izskaņā "Valmiera/ORDO" pārņēma vadību un otrajā ceturtdaļā sāka audzēt pārsvaru. Otrajā puslaikā kontrolējot spēli, valmierieši noslēdzošo ceturtdaļu uzsāka ar 14 punktu pārsvaru. Tomēr izšķirošā ceturkšņa otrajā pusē "VEF Rīga" sāka strauji deldēt rezultāta starpību un spēles beigas izvērtās ļoti saspringtas. Pie divu punktu pārsvara Valmieras komandai, "VEF Rīga" pēdējās sekundēs bija iespēja izraut uzvaru vai panākt neizšķirtu, tomēr "melnā nāve" pārtērēja spēles laiku un "Valmiera/ORDO" svinēja savu pirmo uzvaru LBL finālsērijā.

"Valmiera/ORDO" panākumu ar 14 gūtiem punktiem kaldināja Dāvis Rozītis, bet 11 punktus guva Lauris Blaus. 10 punktus Valmieras komandai guva Akselis Vairogs. Savukārt "VEF Rīga" rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Mārtiņš Meiers, bet 13 un 12 punkti attiecīgi Džoša Bostika un Džoša Harelsona kontā.

Līdz ar to finālsērijas rezultāts ir 1-1 un nākošās divas spēles jau otrdien un trešdien tiks aizvadītas Rīgā. Savukārt sērija jau piektdien 27. maijā plkst. 19:30 atgriezīsies Vidzemes Olimpiskajā centrā, kur norisināsies sērijas piektais mačs.