Jaunumi Prezidenta balva

Paziņoti Baltijas valstu izlašu sastāvi dalībai Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā sacensībām

Vienas no lielākajām vieglatlētikas sacensībām Baltijā šovasar – Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā 2020 – norisināsies 14. un 15. augustā Ogres novada sporta centra stadionā. Divas dienas Baltijas valstu vieglatlēti cīnīsies gan individuālajās disciplīnās, gan par spēcīgākās komandas titulu Baltijas valstu konkurencē. Šodien, 11. augustā, preses konferencē Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā tika paziņots Latvijas izlases sastāvs un pārrunātas citas gaidāmo sacensību aktualitātes.

Sacensību organizatore Jolanta Dukure. 11.08.2020. Prezidenta balvas vieglatlētika 2020 preses konference. Foto: Romāns Koškarovs. 

Otrdien tika aizvadīta sacensībām veltītā preses konference, kurā tika paziņots Latvijas komandas sastāvs.  Sacensības šogad kopā norisināsies 36 individuālajās disciplīnās un 4 stafešu skrējienos. Latvijas komandu pārstāvēs tādi sportisti kā Sindija Bukša, Līga Velvere, Karīna Helmane – Soročenkova, Rūta Kate Lasmane, Līna Mūze, Madara Palameika, Uģis Jocis, Maksims Sinčukovs, Mareks Ārents, Gatis Čakšs un citi. Pilns Latvijas komandas sastāvs pieejams šeit.

Stafešu komandā 4x100m Latviju pārstāvēs U20 komanda. Tā centīsies labot Latvijas U20 rekordu, kas šobrīd ir 41.48 sekundes un ir uzstādīts 2013. gadā. Komandas dalībnieki būs Emīls Kristofers Jonāss, Mikus Pētersons, Oskars Grava un Artūrs Pastors.

Lietuvas komandā startēs tādas sporta zvaigznes kā Andrius Gudžius ( Eiropas un pasaules čempions diska mešanā), Edis Matusevičius (Lietuvas rekordists šķēpa mešanā), Liveta Jasiūnaite (šķēpmetēja, Lietuvas rekordiste, Eiropas čempionāts 3. vieta), Brigita Virbalyte (5000m soļošana, 4. vieta Eiropas čempionātā). Savukārt kaimiņus igauņus pārstāvēs tādi ievērojami sportisti kā Jaak-Heinrich Jagor (400 m barjerskrējiens, Olimpisko spēļu, Pasaules un Eiropas čempionātu dalībnieks, Martin Kupper (Rio Olimpiskajās spēlēs 4. vieta diska mešanā), Hans-Christian Hausenberg (tāllēkšanā personīgais rekords  7.91m), Tähti Alver (tāllēkšanā personīgais rekords  6.54m), Ksenija Balta (100 m), ).

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums pateicās Ogrei par viesmīlību un sacensību uzņemšanu jau trešo gadu un pastāstīja, kā sokas ar sacensību vēsturiskās mājvietas – Jāņa Daliņa stadiona – rekonstrukciju. “Pateicoties celtniekiem, gan arī tam, ka no savas puses esam piesaistījuši profesionālu komandu, varu teikt, ka rezultāts mūs visus priecēs un iknedēļas uzraugošās sapulces uzrāda labu progresu. Ļoti ceram, ka līdz gada beigām būsim tuvu finišam, lai Valsts prezidenta balva vieglatlētikā nākamgad atgrieztos savā vēsturiskajā mājvietā. Sacensību organizatori mērķi ir augsti, nākotnē plānojot sacensības izvērst ne vien Baltijas valstu, bet arī Baltijas jūras reģiona valstu konkurencē,” stāsta R.Gailums.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis pastāstīja, ka Ogrē priecājas par veiksmīgo sadarbību ar iesaistītajām pusēm sacensību organizēšanā, kā arī pilsēta lepojas ar savu sportisko garu, pēdējos trīs gados uzņemot neskaitāmas valsts mēroga sacensības. Gan pilsētā esošā infrastruktūra, gan cilvēkresursi to veiksmīgi ļauj īstenot.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums un Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. 11.08.2020. Prezidenta balvas vieglatlētika 2020 preses konference. Foto: Romāns Koškarovs. 

Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Arnis Lagzdiņš pateicās Ogres un Valmieras pašvaldībām par ievērojamo atbalstu sacensību organizēšanā vairāku gadu garumā. LVS prezidents pastāstīja, ka “Prezidenta balva vieglatlētikā ir ļoti nozīmīgas sacensības, jo tās ir Baltijas valstu komandu sacensības. Komanda vieglatlētikā ir ļoti liela, salīdzinot ar citiem sporta veidiem, jo mums ir daudz dažādu disciplīnu un jānodrošina pilna pārstāvniecība. Mūsu komanda ir ļoti jauna  un tas vieš gan cerības, gan rada izaicinājumus. Sportistiem pēc vidusskolas vai sporta skolas absolvēšanas, ir ļoti grūti rast atbalstu, kas mums (LVS) ir jārisina. Ir diezgan liela starpība meistarībā starp junioru vecumu un pieaugušo kategoriju, tādēļ ir nepieciešami vismaz 3-5 gadi pēc junioru vecuma, lai sportists var pilnvērtīgi attīstīties. Skatīsimies, kā mums veiksies sacensībās šī iemesla ietekmē. Kaimiņiem ir pieredzes bagātāki sportisti, bet Latvijas vieglatlētu komanda ir apņēmības pilna cīnīties.”

Latvijas Vieglatlētikas savienības ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs iepazīstināja klātesošos ar Latvijas komandas sastāvu un komentēja galvenos uzdevumus sacensībās. “Latvijas izlase būs spēcīgā sastāvā. Daudzi sportisti, kuri startēs šajās sacensībās, gandrīz ir kvalificējušies nākamā gada Olimpiskajām spēlēm. Jāatzīmē arī kaimiņu valstu komandas, kuru sastāvos būs daudzi vadošie sportisti, Olimpisko spēļu un Pasaules čempionātu dalībnieki, tādēļ sacensības, manuprāt, būs ļoti interesantas un cīņa būs sīva,” stāstīja Miļkevičs.

Latvijas Vieglatlētikas savienības ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs. 11.08.2020. Prezidenta balvas vieglatlētika 2020 preses konference. Foto: Romāns Koškarovs. 

Šķēpmetējai Līnai Mūzei Valsts prezidenta balva vieglatlētikā asociējas ar 2016. gadā uzstādīto un joprojām aktuālo personīgo rekordu un kvalificēšanos Rio Olimpiskajām spēlēm, tāpēc Mūzei vienmēr ir gods startēt Prezidenta balvā. “Prezidenta balvas izcīņa vienmēr ir bijušas sīvas un labas sacensības. Man ir gods pārstāvēt savu valsti Baltijas komandu konkurencē.  Šobrīd manā kalendārā katru nedēļas nogali ir bijušas sacensības. Pagaidām 60 metri ir sasniegti piecās no sešām sacensībām, sešas no sešām ir uzvarētas un es ceru turpināt savu uzvaru sēriju.”

11.08.2020. Prezidenta balvas vieglatlētika 2020 preses konference. Foto: Romāns Koškarovs. 

Sacensības Ogrē sāksies 14. augustā plkst. 16:00, savukārt plkst. 20:00 būs  muzikālais sveiciens no grupas Musiqq, pēc kura sekos sacensību pirmās dienas noslēdzošā disciplīna, 4×100 m stafešu skrējieni sievietēm un vīriešiem, tajā skaitā rekorda labojuma mēģinājums. Sacensības turpināsies arī svētdien, 15. augustā no plkst. 9:30.

Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā no citām sacensībām atšķiras ar to, ka uzvarētājus individuālajās disciplīnas apbalvo uzreiz, sacensību norises vietā, savukārt Prezidenta kausu ieguvējus gan komandu, gan individuālajā kopvērtējumā apbalvo vēlāk, īpašā pieņemšanā pie Valsts prezidenta, Prezidenta pilī.

Informācijai par sacensību gaitu un rezultātiem būs iespējams sekot līdzi šeit: https://www.voc.lv/prezidenta-balva/

Valsts prezidenta balvu vieglatlētikā organizē Valmieras pilsētas pašvaldība, Vidzemes Olimpiskais centrs, Ogres pilsēta un Latvijas vieglatlētikas savienība. Pasākums tiek līdzfinansēts no valsts budžeta līdzekļiem, sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Sporta federāciju padomi.  Atbalsta: Maxima, BTA apdrošināšana, Latvijas valsts meži, Vaidava Ceramics, Naukšēnu produkcija, Nike, Valleta, Livonia Cēsis. Informē: RadioTEV.  Tiešraide: sportacentrs.com TV.

Sacensību ilggadējie atbalstītāji – LIVONIA. 11.08.2020. Prezidenta balvas vieglatlētika 2020 preses konference. Foto: Romāns Koškarovs.