Jaunumi

Nūjošanas trenere Santa Krasovska: “Nūjošana ir fizisko aktivitāšu vidusceļš”

Trešdien, 25. maijā Valmieras Sajūtu parkā jau otro reizi notiks skriešanas un nūjošanas treniņi profesionāļu vadībā. Iepriekšējā treniņā lielu atsaucību izpelnījās tieši nūjošanas nodarbības Santas Krasovskas vadībā.

20160507_131601
Foto: Valmieras Ziņas

Nūjošanai Valmierā šogad tiek pievērsta aizvien ielāka uzmanība, jo papildus treniņiem, kuri notiek trešdienu vakaros, Valmieras Sajūtu parkā, 7. maijā pirmo reizi norisinājās nūjošanas pārgājiens, kurā dalībnieku uzrādītie rezultāti tika iekļauti Latvijas nūjošanas balvas kopējā ieskaitē. Jautāta par to, kāpēc cilvēki aizvien vairāk pievēršas nūjošanai,  S.Krasovska atbild, ka "Cilvēki grib kustēties, bet ne pārāk intensīvi. Skriešana priekš viņiem skaitās pārāk fiziski, taču viņi grib atrast zināmu vidusceļu, lai nodarbinātu sevi ar fiziskām aktivitātēm. Šis vidusceļš, viņuprāt, ir nūjošana." Trenere atzīst, ka pirmajā nodarbībā interesentu skaits ir pārsniedzis ekspektācijas un dāmas, kuras ieradās, ar treniņu procesu ir ļoti apmierinātas.

Skriešanas un nūjošanas aktivitātes ir izveidotas sadarbībā ar Valmieras maratona organizātoriem un Nike+Run. Lai paskaidrotu, kas notiek tieši nūjošanas nodarbību procesā, S.Krasovska piedāvāja nelielu ieskatu: "Sākumā, kā jau pirms visām fiziskām aktivitātēm, mēs iesildāmies. Iesildīšanās laikā es pastāstu par to, kāpēc ir labi nodarboties ar nūjošanu. Ar tiem, kuri nav iepriekš nūjojuši, mēs aizejam pļaviņā un es pastāstu pamatprincipus, uz kuriem darbojas nūjošana. Turpinājumā aptuveni stundiņu nūjojam un treniņa beigās, protams, kārtīgi atsildāmies." Lai gan interesentu bija vairāk nekā cerēts, trenere mudina nebaidīties uzsākt ko jaunu un neuztraukties par to, ka nav iegādāts nepieciešamais inventārs, jo treniņos ir iespējams iegūt padomus pareiza inventāra izvēlei.

Nodarbības sākas plkst. 19.00, interesentiem pulcējoties uzkalniņā pie J.Daliņa stadiona SPA centra.