Jaunumi

Nūjošanas sezonas noslēguma pārgājiens Gaujas krastos

5. novembrī maršrutā Gaujas stāvie krasti – Sīmanēnu svētozols – Gaujas stāvie krasti ar rudenīgi krāsainu pārgājienu tiks noslēgta aktīvās nūjošanas sezona Gaujas stāvajos krastos.

20160507_1317010
Foto: Valmieras ziņas

Vidzemes Olimpiskais centrs sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldību sezonas sākumā attīstīja maršrutu, veica  labiekārtošanas darbus, uzstādīja tiltiņus, paplašināja takas malas, lai ikviens nūjotājs, skrējējs, riteņbraucējs vai vienkāršas pastaigas cienītājs spētu izbaudīt skaisto dabas krāšņumu, ko sniedz taka gar Gauju. Trases kopgarums ir 21km, kas ved  līdz Sīmanēnu svētozolam un atpakaļ uz Gaujas stāvajiem krastiem. Aktīvajiem valmieriešiem un pilsētas viesiem trase jau pazīstama, kā dzeltenā trase. Visas trases garumā uzstādītas orientējošas norādes, lai maršruta veicēji nenomaldītos.

Lai būtu iespējams fiksēt trasē pavadīto laiku, kā arī uzzināt plašāku informāciju par apskates objektiem ir iespējams lejuplādēt bezmaksas aplikāciju “VOC trases” savos viedtālruņos vai planšetēs. Vidzemes Olimpiskais centrs sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas Zinātnes un Tehnoloģiju centru izveidojuši aplikāciju, kas sniedz iespējas redzēt visu trasi kopumā, savu atrāšanās vietu, trasē pavadīto laiku, kā arī plašāku informāciju par apskates objektiem, kura automātiski parādās pietuvojoties objektam. Aplikāciju iespējams lejuplādēt bez maksas “Google Store” un “App Store” veikalos.

Nūjošanas pārgājiena programma:

Plkst. 11:30 Dalībnieku reģistrācija (pie J.Daliņa stadiona SPA centra, Valmiera)

Plkst. 12:00 Dalībnieku iesildīšanās

Plkst 12:10 Tiks dots starts 21km nūjošanas pārgājienam.

Maršrutā iekļautie apskates objekti: Gaujas stāvie krasti, Mazie stāvie krasti, Senais pasta ceļš, J.Daliņa māja, Sīmanēnu svētozols.

Sezonas noslēguma pārgājienā plānots viens, 21km garš maršruts, visi nūjotāji sezonas garumā būs satrenējušies, lai spētu pieveikt interesanto maršrutu. Nūjošanas pārgājiens ir iekļauts nujo.lv, Latvijas nūjošanas balvas kalendārā.

Dalības maksa: 3EUR

Pasākumu organizē Vidzemes Olimpiskais centrs sadarbībā Burtnieku novada pašvaldību.

nujosanas-pargajiena-afisa-01