Jaunumi Ziņu arhīvs

Notiks nūjošanas pārgājiens gar Gauju (Gaujas stāvie krasti – Sīmanēnu svētozols – Gaujas stāvie krasti)

7. maijā, plkst. 13:00 maršrutā, Gaujas stāvie krasti – Sīmanēnu svētozols – Gaujas stāvie krasti norisināsies nūjošanas pārgājiens. Aktīvākajiem valmieriešiem, kuri arī ikdienā izmanto Sajūtu parka skriešanas trases, šo maršrutu daļēji atpazīs kā līdz šim esošo „Dzelteno trasi”. Šogad Vidzemes Olimpiskais centrs sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldību ir atjaunojis pašu trasi, kā arī tā ir pagarināta ar daudziem interesantiem apskatas objektiem.

o

Nūjošanas pārgājiens būs arī kā lieliska iespēja pievērsties aktīvam dzīvesveidam, jo tā dalībniekiem būs iespēja doties nūjošanas pārgājienā izvēloties savām spējām un vēlmēm piemērotāko trasi. Īsākā, 7.3km garā jau aktīvākajiem valmieriešiem zināmā, dzeltenā trase. Garākā, (paplašināta dzeltenā) 21km garā VOC un Burtnieku novada pašvaldības kopīgi izveidotā trase. Pirms došanās pārgājienā būs iespēja visiem kopīgi veikt iesildīšanos, kas veiksmīgāk palīdzēs mērot izvēlēto distanci. Gaujas stāvo krastu Sajūtu parkā pirms sezonas ir atjaunotas trašu zīmes un norādes. Tāpat orientējošās norādes uzstādītas paplašinātajā un pagarinātajā trases posmā Ķelderleja – Sīmanēnu svēozols. Jaunizvēlētais maršruts izveidots skaistā ainavā gar Gaujas upi un celiņu platums ir ērti pielāgots un pietiekami plašs, lai trasi varētu mērot kopā ar draugiem.

Kā īpašais jaunums, ko sagatavojis Vidzemes Olimpiskais centrs sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas Zināšanu un Tehnoloģiju centru jaunās sezonas atklāšanai, ir jauna mobilā skriešanas un nūjošanas aplikācija, kuru ikviens interesents īsi pirms pasākuma sākuma, 7.maijā, varēs lejuplādēt bezmaksas „Google Store” un „App Store” veikalos. Aplikācija sevī iekļaus navigācijas un laika fiksēšanas opcijas, kuras būs pielāgotas skriešanas un nūjošanas režīmiem. Aplikācija paredzēta ikvienam Sajūtu parka skriešanas trašu apmeklētājam. Savus trasēs uzstādītos laikus aplikācijas lietotāji varēs gan augšuplādēt sociālajos tīklos, gan vienkārši sekot līdzi to dinamikai. Izstrādātā aplikācija no tās līdziniecēm atšķirsies ar to, ka skrienot jebkurā Sajūtu parka trasē, tās lietotājam tuvojoties kādam nozīmīgam apskates objektam telefona ekrānā parādīsies attiecīgā objekta informācija un apraksts.

Nūjošanas pārgājiena grafiks:
Plkst. 12:30 Dalībnieku reģistrācija (mazā pļava pie J.Daliņa stadiona ieejas)
Plkst. 13:00 Kopīga iesildīšanās pirms došanās trasē
Plkst. 13:15 Starts garākajai distancei (21km) 
Gaujas stāvie krasti – Sīmanēnu  svētozols – Gaujas stāvie krasti (maršrutā kā interesantākie apskates objekti: Mazie stāvie krasti, Senais pasta ceļš, J.Daliņa māja)
Plkst. 13:15 Starts īsākajai distancei (7,3km) 
Gaujas stāvie krasti – Ķelderleja  –  Gaujas stāvie krasti (maršrutā kā interesantākie apskates objekti: J.Daliņa māja, Stadiona iela, kurā uzņemta filma “Mans draugs nenopietns cilvēks”)

Pēc pārgājiena visi tā dalībnieki un atbalstītāji pie ugunskura varēs mieloties ar tēju un uzkodām, kā arī kopīgi dalīties savos iespaidos pie brīvā mikrofona.

Pārgājiena dalības maksa 3 EUR

Dalībniekiem maršrutos paredzētas gan vairākas vienkāršas, taču nepieciešamas lietas, kā, piemēram, dzeramais ūdens un uzkodas, gan arī vairāki negaidīti pārsteigumi, dažādi muzikāli sveicieni, īpašās “selfiju” vietas uc.

Pasākumu organizē Vidzemes Olimpiskais centrs sadarbībā Burtnieku novada pašvaldību.