Jaunumi Ledus gladiatori

Ledus gladiatoru finālsacensību pirmajā dienā Vidzemes novadu skolas parāda spēku

Vidzemes Olimpiskajā centrā, Valmierā jau devīto sezonu uz ledus pulcējas Vidzemes reģiona skolēni, kuri cītīgi apgūst slidotprasmi un atpūtina galvu no ierastās ikdienas, piedaloties lielākajās skolu slidošanas sacensībās „Ledus Gladiatori”. Šonedēļ norisinās projekta kulminācija – finālsacensības! Projektā iesaistījušies skolēni no Valmierai tuvākām un tālākām pilsētām, bet ne vienmēr ledus halles tuvums nosaka rezultātus un to parāda 7. un 8.klašu divīziju dalībnieki.

7.klašu divīzijā:

1.vieta – Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, 7.c klase

2.vieta – Naukšēnu novada vidusskola, 7.klase

3.vieta – Raunas vidusskola,  7. klase

Paldies sakām arī pārējām klasēm, kuras piedalījās un godam cīnījās par Ledus gladiatoru titulu: Valmieras Valsts ģimnāzijas 7.b klasei, Blomes pamatskolas 7. klasei, Limbažu novada ģimnāzijas 7. klasei, Priekuļu vidusskolas 7.a klasei, Burtnieku Ausekļa pamatskolas 7. klasei un Stalbes vidusskolas 7. klasei.

  1. klašu divīzijā:

1. vieta – Matīšu pamatskola, 8. klase

2. vieta – Pāles pamatskola, 8. klase

3. vieta – Raunas vidusskola, 8. klase

Lielu paldies sakām arī pārējām klasēm, kuras piedalījās un godam cīnījās par Ledus gladiatoru titulu: Valmieras Valsts ģimnāzijas 8.b klasei, Mazsalacas vidusskolas 8. klasei, Stalbes pamatskolas 8. klasei, Limbažu novada ģimnāzijas 8.c klasei, Valmieras Viestura vidusskolas 8.b klasei un Burtnieku Ausekļa pamatskolas 8. klasei.

Skolu slidošanas sacensības “Ledus Gladiatori” katru sezonu pulcē ap 1000 dalībniekiem no Vidzemes reģiona izglītības iestādēm un ir lielākās šāda veida sacensības Latvijā. “Ledus Gladiatori” mērķis ir ne tikai noskaidrot ātrākās klašu komandas, bet arī dot iespēju bērniem apgūt slidošanas pamatus. Projekts sniedz iespēju bērniem un jauniešiem būt uz ledus un slidot, kas, ņemot vērā mainīgos laikapstākļus Latvijā, ir praktiski vienīgā iespēja gūt priekšstatu par slidošanu un pilnveidot iemaņas šajā ziemas sporta veidā. Katra komanda pirms finālsacensībām aizvada trīs treniņus, kuros Vidzemes Olimpiskā centra slidošanas instruktori palīdz apgūt “Ledus Gladiatori” šķēršļu trases un slidošanas tehnikas elementus. Ar vērtīgām balvām visai klasei tiek apbalvotas visas klašu komandas un pedagogi, kā arī atraktīvākie karsēji, atbalstītāji, kuri ir piedalījušies “Ledus Gladiatori” sacensībās.

“Ledus gladiatorus” organizē Vidzemes Olimpiskais centrs sadarbībā ar Valmieras Hokeja klubu un Latvijas Hokeja federāciju.  Projektu atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome un  Izglītības un zinātnes ministrija.