Jaunumi Ledus gladiatori

“Ledus Gladiatoru” fināli ir klāt!

Šonedēļ no 11. līdz 13. martam Vidzemes Olimpiskā centra ledus hallē norisināsies lielāko skolu slidošanas sacensību “Ledus Gladiatori” finālsacensības! Tajās tiks noskaidrots, kuras klases šosezon spējušas vislabāk uztrenēt slidotprasmi un sadarbības spējas, kā arī tiks noskaidroti labākie atbalstītāji.

Finālsacensības norisināsies sekojošos datumos attiecīgajās divīzijās:

 • 11.martā – 7. – 8. klases,
 • 12.martā – 4. – 6. klases,
 • 13.martā – 5. klases.

Precīza finālsacensību programma pieejama šeit: https://www.voc.lv/finalsacensibu-programma/?doing_wp_cron=1583846693.5647869110107421875000

Komandām būs jāveic trīs dažādas stafetes, kurās tiks pārbaudītas trīs dažādas prasmes:

 1. Sadarbība – bez laika kontroles,
 2. Tehnika – ar laika kontroli,
 3. Ātrums – ar laika kontroli.

Stafetēs uzrādītos laikus tiesneši summēs un fiksēs komandas gala rezultātu. Cīņas norisināsies ne vien uz ledus, bet arī tribīnēs, kur tiks noskaidroti skaļākie karsēji katrā klašu divīzijā. Paralēli tam, Vidzemes Olimpiskā centra universālajā zālē, kur notiks arī apbalvošana, bērniem un jauniešiem notiks vairākas, gan izklaidējošas, gan izglītojošas aktivitātes:

 • Ar paraugdemonstrējumiem un izklaidējošām aktivitātēm viesos būs Valsts policija,
 • Notiks erudīcijas un orientēšanās spēles,
 • Būs piepūšamās atrakcijas no busjautri.lv,
 • Notiks VJC “Vinda” aktivitātes,
 • Ar paraugdemonstrējumiem un izklaidējošām aktivitātēm viesos būs Zemessargi.

Skolu slidošanas sacensības “Ledus Gladiatori” katru sezonu pulcē ap 1000 dalībniekus no Vidzemes reģiona izglītības iestādēm un ir lielākās šāda veida sacensības Latvijā. “Ledus Gladiatori” mērķis ir ne tikai noskaidrot ātrākās klašu komandas, bet arī dot iespēju bērniem apgūt slidošanas pamatus. Katra komanda pirms finālsacensībām aizvada trīs treniņus, kuros Vidzemes Olimpiskā centra slidošanas instruktori palīdz apgūt “Ledus Gladiatori” šķēršļu trases un slidošanas tehnikas elementus. Ar vērtīgām balvām visai klasei tiek apbalvotas visas klašu komandas un pedagogi, kā arī atraktīvākie karsēji, atbalstītāji, kuri ir piedalījušies “Ledus Gladiatori” sacensībās.

“Ledus gladiatorus” organizē Vidzemes Olimpiskais centrs sadarbībā ar Valmieras Hokeja klubu un Latvijas Hokeja federāciju.  Projektu atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome un  Izglītības un zinātnes ministrija.