Jaunumi Ziņu arhīvs

Jaunie futbolisti ar labiem panākumiem aizvada turnīru Zviedrijā

"Valmieras FK" un "Vidzemes Futbola centrs" jaunie futbolisti guvuši atzīstamus panākumus Zviedrijas otrajā lielākajā bērnu/jauniešu futbola turnīrā "Pitea Summer games".

Pitea_Summer_Games-_15

 

Zviedrijas pilsētā Pitea no 1.- 3.jūlijam norisinājās tradicionālais futbola turnīrs "Pitea Summer games", kas tradicionāli tiek aizvadīts jau kopš 1990.gada. Šogad turnīrs pulcēja vairāk kā 800 komandas no 16 valstīm! Pilsēta uz vairākām dienām tika pakārtota futbolam, uzņemot vairāk kā 38 000 viesu. Uz zālāja un mākslīgā seguma laukumiem tika aizvadītas turpat 2000 spēles trīs dienu laikā.

Uz Zviedriju devās devās nedaudz vairāk kā 100 Vidzemes futbolistu, kuri pārstāvēja Latviju sešās vecumu grupās ar septiņām komandām. Godalgotās vietas izcīnīja U-16 komanda, kura triumfēja turnīrā, gūstot zelta medaļas, kā arī U-13 un U-11 komandas, kurām izdevās izcīnīt sudraba medaļas. Ceturto vietu ieguva U-12 komanda, bet U-15 un U-14 komandas aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Pitea_Summer_Games_13

 

Dažiem futbolistiem šis bija pirmais tik liela mēroga turnīrs,tāpēc jau daudz emocijas tika iegūtas ceļā ,dodoties uz turnīra norises vietu, veicot 1300 km ar autobusu ,kā arī izmantojot prāmja satiksmi Tallina-Helsinki. Pasākuma laikā tika izbaudīts  gan turnīra atklāšanas gājiens,diskotēka ar meiteņu komandu dalībniecēm,EURO 2016 spēļu vērošana un līdzjušana pie lielajiem ekrāniem. Tā kā Pitea atrodas tuvu polārajam lokam, izdevās izbaudīt baltās naktis, kad saule tā arī nenorietēja un spēles tika aizvadītas vēl pēc plkst. 22:00!

Visu vecumu komandas aizvadīja apakšgrupas spēles, kuras pārlieku lielas problēmas vidzemniekiem nesagādāja. Tas izskaidrojams, jo dažādu vecuma grupās ņēma dalību no 30-100 komandām noteiktā vecumā un katrai bija savs meistarības līmenis un mērķis ar kādu viņu spēlētāji piedalās turnīrā. Kā jau skandināviem pieņemts, daudzām komandām rezultāts nav svarīgs, bet gan fakts, ka bērni ir nodarbināti ar sportošanu. Ar skatu nākotnē, ka no lielās spēlētāju masas ar laiku parādīsies kāds talants, kurš vēlēsies kļūt par profesionālu futbolistu.

Tas gan nemazina vidzemnieku sasniegto rezultātu vērtīgumu, jo pēc apakšgrupas spēlēm izkristalizējās komandas, kuras ar katru nākamo kārtu palika aizvien spēcīgākas un gūt uzvaras bija aizvien grūtāk. Pašu komandās kāds nenoticēja saviem spēkiem un pārvērtēja pretiniekus, cits netika pāri satraukumam un nespēja realizēt pēcspēļu soda sitienu. Augstāk minētās lietas jaunie futbolisti vēroja profesionāļu izpildījumā arī EURO2016 izšķirošajās spēlēs, kuras risinājās turnīra laikā.

Play-off kārtās izdevās aizvadīt spēles ar mūsu platuma grādiem nepierastām komandām no Argentīnas, Meksikas un Maltas. Trīs vidzemnieku komandas spēja aizcīnīties līdz godalgām. Savukārt nepaveicās U-15 komandai, kura jau ceturtdaļfinālā tikās ar nākamajiem turnīra uzvarētājiem no Argentīnas un ļoti saspringtā spēlē piekāpties ar  1:2. Varbūt tas liks puišiem trenēties vēl cītīgāk un smagāk un nākošgad doties pēc revanša!?

Vidzemes FC U16 (treneris Raimonds Dūmiņš) – 1.vieta 33 komandu konkurencē
Septiņās spēlēs tika izcīnītas septiņas uzvaras. Vissaspringtākā spēle bija ceturtdaļfinālā, kur Norvēģijas komandu izdevās pārspēt vien pēcspēles sitienu sērijā. Arī pusfinālā un finālā tika apspēlētās Norvēģijas komandas, attiecīgi ar rezultātu 3:0 un 2:0, triumfējot U-16 vecuma turnīrā.

Vidzemes FC U15 (treneris Andis Rozītis) – ceturtdaļfināls 38 komandu konkurencē
Pārliecinoši tika apspēlēti pretinieki grupu turnīrā un astotdaļfinālā, bet ceturtdaļfinālā pretī stājās Argentīnas komanda. Saspringtā spēlē nācās piekāpties ar 1:2, paliekot aiz pusfināla strīpas.

Vidzemes FC U14  (treneris Andis Ādamsons) – ceturtdaļfināls  53 komandu konkurencē
Bez liekā problēmām pārvarot grupu turnīru, astotdaļfinālā ar 3:0 tika pieveikti zviedri, bet ceturtdaļfinālā pretī stājās Somijas komanda, kas vēlāk izcīnīja bronzas medaļas. Vidzemniekiem nācās piedzīvot zaudējumu ar 0:3, dalot 5.-8. vietu.

Vidzemes FC U13 (treneris Māris Antons) – 2. vieta 71 komandu konkurencē
No sešpadsmitdaļfināla līdz ceturtdaļfinālam tika apspēlētas Norvēģijas un Zviedrijas komandas ar minimālu rezultātu 1:0, bet pusfinālā ar 2:0 izdevās pārspēt Somijas komandu, iekļūstot finālā. Izšķirošajā spēlē 0:2 tika piedzīvots zaudējums pret Norvēģijas komandu, noslēdzot turnīru otrajā vietā ar sudraba medaļām.

Vidzemes FC U12  (treneris Māris Antons) – 4. vieta 96 komandu konkurencē
Pārspējot skandināvu komandas, vidzemnieki aizkļuva līdz pusfinālam, kur pretī stājās komanda no Maltas. Pusfināla mačā neizdevās atslēgt pretinieku vārtus, piedzīvojot neveiksmi ar 0:2. Spēlē par bronzas medaļām neveicās un ar 1:4 nācās atzīt Norvēģijas komandas pārākumu, samierinoties ar sāpīgu ceturto vietu.

Vidzemes FC U11-1 (treneris Gatis Samučonoks) – 2. vieta  84 komandu konkurencē
Komandai bez īpašām problēmām izdevās aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam, kur saspringtā spēlē ar 2:1 tika pārspēta Somijas komanda. Pusfināla spēlē ar 3:2 tika uzveikti Krievijas futbolisti, bet finālā eksotika – spēle pret Meksikas komandu. Meksikāņi izrādījās pārāki un vidzemniekiem nācās atzīt viņu pārspēku ar 0:4. Rezultātā sudraba medaļas.

Vidzemes FC U11-2 (treneris Ingus Ķirsis)
Komandai droši izdevās pārvarēt grupu turnīru. Sešpadsmitdaļfinālā, spēlē paret mājinieku komandu no Pitea, mačs nonāca līdz pēcspēles sitienu sērijai, kurā latviešiem nepaveicās un nācās piedzīvot zaudējumu.