Jaunumi Ziņu arhīvs

J.Daliņa stadiona rekonstrukcijai un manēžas celtniecībai piešķirts valsts finansējums

23. un 24. novembrī Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu "Par valsts budžetu 2017. gadam". Tajā apstiprināts finansējums Valmieras Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcijai un vieglatlētikas manēžas celtniecībai 1,1 miljona eiro apmērā, savukārt kopējais valsts finansējums 2017., 2018. un 2019. gadā projekta īstenošanai paredzēts 5,3 miljonu apmērā.

stadiona_tribines_projekts

Valsts finansējuma piešķiršana stadiona rekonstrukcijai ir būtisks attīstības solis, lai  nākotnē Valmieras sporta infrastruktūra piedāvātu vislabākos apstākļus Latvijas sportistiem. Projektā paredzēta vieglatlētikas stadiona un futbola laukuma atjaunošana atbilstoši starptautiskajiem standartiem. Tiks veikta stadionu tribīņu ēkas un pieguļošo būvju demontāža, kā arī jaunas tribīņu ēkas un vieglatlētikas manēžas celtniecība. Tā pat projektā paredzēta stadiona teritorijas labiekārtošana ar āra sporta spēļu laukumiem un velo celiņu, kas ziemā varēs tikt izmantots kā distanču slēpošanas trase. Pēc būvdarbu noslēgšanās sportistiem būs pieejama moderna sporta infrastruktūra, kura ļaus aizvadīt kvalitatīvu treniņu darbu visa gada garumā.

J.Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā būs 300 skatītāju vietas, kas ļaus organizēt valsts mēroga sacensības. Projekta izstrādes procesā kā galvenais mērķis tika uzstādīts, lai manēža spētu nodrošināt vislabākos apstākļus sportistu treniņu darbam. Vieglatlētikas manēžā trenēties ne tikai vieglatlēti, bet arī citu sporta veidu pārstāvji.

SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētājs Artis Jansons: “Latvija ir ziemeļu valsts un sportisti atklātos stadionos var pilnvērtīgi trenēties aptuveni sešus mēnešus, tāpēc šādas slēgtas vieglatlētikas manēžas ir nepieciešamas visos Latvijas reģionos. Esošā J. Daliņa stadiona tribīnes ēka, kuras pagrabā ir īsais skrejceļš, katru vakaru ir pārpildīta. Laikā no septiņiem līdz deviņiem vienlaicīgi tur trenējas piecdesmit līdz sešdesmit sportisti. Par kvalitatīvu treniņu darbu to nosaukt nevar. Sportistiem, kas trenējas vieglatlētikā un citos sporta veidos, manēža ir nepieciešama. Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē vajadzīgas četras, piecas labas treniņu manēžas, bet Rīgā būtu nepieciešama lielā manēža, kur rīkot arī starptautiskās sacensības. J. Daliņa stadiona manēžai nākotnē ir jākalpo ne tikai Valmieras sportistiem, bet visai Ziemeļvidzemei, tā pat kā mūsu ledus hallē jau daudzus gadus trenējas  sportisti arī no Smiltenes, Cēsīm un apkārtējiem novadiem.“

Pēc finansējuma piešķiršanas nākošais solis projekta realizācijā ir Valmieras pilsētas pašvaldības iepirkuma izsludināšana, kurā tiks noskaidroti projekta celtniecības darbu realizētāji. Ja process risināsies bez aizķeršanās, celtniecības darbus varētu uzsākt 2017. gada jūnijā.