Jaunumi Ziņu arhīvs

Valmieras U-9 florbolisti starp labākajiem Latvijā

Svētdien, 24. aprīlī Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās Latvijas jaunatnes florbola čempionāta noslēdzošais posms U-9 florbolistiem. Starp labākajiem bija "Valmiera/BSS" jaunie florbolisti.

FlorbolistiU9_Ivars

Latvijas jaunatnes čempionātā, lai labāk attīstītu individuālo meistarību, mazākajās grupās līdz U-9 vecumam sabraukumu posmos tiek spēlēts formātā 3×3. U-10 vecumā florbolisti sacenšas formātā 4×4, bet no U-11 vecuma florbols tiek spēlēts pieaugušo formātā 5×5. Jaunākajās grupās ar medaļām tiek apbalvotas visas komandas, jo uzvarētāji ir visi kas piedalās. Tomēr starp šīs sezonas labākajām komandām atzīmējama tieši "Valmiera/BSS" (treneri Madara Rudzīte un Ivars Laktiņš) komanda kopā ar "Rubene" un "FS Masters/Ulbroka".

Liepājas turnīrā komandu vadīja Ivars Laktiņš, atzīmējot komandas labo sniegumu: "Liepājā aizvadījām kvalitatīvu turnīru un varu uzteikt komandu par labu sniegumu. No šim puišiem vairāki sasnieguši pietiekami labu meistarību, lai trenētos pie gadu un pat divus gadus vecākām grupām. Pieredze spēlējot ar vecākiem spēlētājiem bija redzama laukumā, kur mūsu komanda spēlēja ar lielu pārliecību un izcīnīja uzvaras."

"Valmiera/BSS" U-9 komanda:
Georgs Māziņš, Adrians Bukšs, Danils Cepaļevs, Jēkabs Riža, Kristians Grīviņš, Marks Ezertēvs, Valters Ozoliņš, Raimonds Ozoliņš, Rūdolfs Andersons, Mariss Mucenieks.

"Valmiera/BSS" jaunāko florbola grupiņu trenere Madara Rudzīte: "Ar mazo florbolistu progresu varam būt ļoti apmierināti. Sezonas sākumā pievienojās vairāki jauni spēlētāji, tādēļ bija nepieciešams neliels laiks, lai visi adaptētos situācijā. Pats galvenais ka bērni ir ļoti griboši spēlēt un aktīvi darbojas treniņos. Salīdzinoši ar citu pilsētu treniņgrupām mums Valmierā ir ļoti daudz bērni. Mazajās grupās ir pat 30 spēlētāju, tāpēc jāsaka paldies citu vecuma grupu treneriem, kas palīdz viens otram, ļaujot pievērst nepieciešamo uzmanību katram jaunajam florbolistam."

Valmierā bērniem ir plašas iespējas izvēlēties nodarbības dažādos sporta veidos. Tradicionāli populārs bijis basketbols, tā pat liels skaits bērnu darbojas futbolā, hokejā, vieglatlētikā un daudzos citos sporta veidos. Pēdējos gados kvalitatīvais florbola treneru darbs piesaista lielu skaitu bērnu tieši florbolam. Jautāta par florbolu uz citu Valmieras sporta veidu fona trenere stāsta: "Bērni florbolā trenējas jau no 5-6 gadu vecuma. Treniņu līmenis ir ļoti labs un bērni aktīvi tos apmeklē. Šobrīd meitenes spēlē kopā ar zēniem, bet ceru ka nākošajā sezonā tiks akceptēta meiteņu komandas izveide. Arī zēni ir tik daudz ka pieteikumā uz turnīriem viesiem vieta nepietiek, tādēļ domājam par to ka nākošsezon varētu startēt pat ar divām komandām vienā vecuma grupā. Tas mums ļautu izveidot  vienu komandu kurā spēlētu pieredzējušākie spēlētāji, kopīgi uzlabojot meistarību, bet otrā komandā spēļu pieredzi varētu uzkrāt tie kuri treniņus uzsākuši vēlāk. Grupiņās līdz U-12 vecumam Valmierā trenējas ļoti daudz bērni, kuri sākuši trenēties jau no 5-6 gadu vecuma. Tīņu vecumā ir mazāk spēlētāji, jo iepriekš daudzi jau izvēlējušies citus sporta veidus, tomēr nākotnē Valmierā florbols būs viens no vadošajiem sporta veidiem."