Jaunumi

FBK “Valmiera” pārraksta vēsturi, pirmo reizi kluba vēsturē iekļūst pusfinālā

Par ELVI florbola līgas vīriešiem trešo finālisti pirmo reizi kluba vēsturē kļuvusi FBK "Valmiera", kas ceturtdaļfināla sērijas septītajā spēlē savā laukumā ar 6:3 pieveica Kocēnu "Rubeni". Pusfinālā valmieriešu pretiniece būs regulārā turnīra uzvarētāja "Triobet/Ulbroka".

Ceturtdaļfināla sēriju FBK "Valmiera", kas regulārajā turnīrā izcīnīja 4.vietu, pret piektās vietas īpašnieci "Rubeni" sāka ar pārliecinošu uzvaru savā laukumā – 7:3. Turpinājumā daudz veiksmīgāk darbojās kocēnieši, kuri pretinieku laukumā svinēja panākumu ar 6:4, bet pēc tam simtprocentīgi izmantoja sava laukuma priekšrocības – 6:5 pagarinājumā un 8:5. "Rubene" bija nonākusi tikai vienas uzvaras attālumā no iekļūšanas pusfinālā, tomēr piektajā un sestajā mačā bija spiesta atzīt valmieriešu pārākumu, viesos piekāpjoties saviem pretiniekiem ar 2:5, bet Kocēnos – ar 5:6, rezultāts sērijā atkal kļuva neizšķirts – 3:3.

15. martā Vidzemes Olimpiskajā centrā notikušo maču lieliski sāka "Valmieras" florbolisti, kuri pirmā perioda laikā pēc diviem Mārtiņa Broka un viena Mārtiņa Kājiņa metiena izvirzījās vadībā ar 3:0. Otrajā trešdaļā iniciatīva pārgāja kocēniešu pusē – trīs vārtus pēc kārtas iemeta Atis Stepāns (visus trīs – no Ivara Jēkabsona piespēles) – 3:3. Otrajā pārtraukumā labākā noskaņojumā devās laukuma saimnieki, jo viņus vadībā ar 4:3 bija izvirzījis Matīss Salmiņš. Pēdējā periodā Kocēnu komanda palika tukšā, bet FBK "Valmiera" pārsvaru ar vārtu guvumiem palielināja Ints Vilks un Ričards Eglītis – uzvara ar 6:3, bet sērijā panākums ar 4:3. Valmieras komanda pirmo reizi kluba vēsturē spēlēs pusfinālā, kur tās pretiniece būs "Triobet/Ulbroka". Viens mačs valmieriešiem garantēts arī "Arēnā Rīga".

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīts aizsargs Aigars Belasovs, kurš šīsdienas mačā ar rezultativitāti gan neizcēlās. 2 (1+1) punktus guva Ričards Eglītis, 3 (1+2) punkti Inta Vilka kontā, bet rezultatīvākais ar 4 (2+2) punktiem bija Mārtiņš Broks. Labākā spēlētāja balvu Kocēnu komandā saņēma "hat-trick" autors Atis Stepāns, trīs piespēles spēlējošajam trenerim Ivaram Jēkabsonam.

FBK "Valmiera-" "Rubene" 6:3 (3:0, 1:2, 2:0)

FBK "Valmiera" rezultatīvākie-Mārtiņš Broks 4 (2+2), Ints Vilks3 (1+2), Ričards Eglītis 2 (1+1), Matīss Salmiņš 1 (1+0), Mārtiņš Kājiņš 1 (1+0).