Jaunumi

FBK “Valmiera” izslēgšanas spēles sāk ar 2 uzvarām

Aizvadītajā nedēļas nogalē ar ceturtdaļfināla pirmajiem mačiem sākās ELVI florbola līgas vīriešiem izslēgšanas spēles. FBK “Valmiera” pirmās cīņas aizvadīja izbraukumā Lielvārdē, kur krustoja nūjas ar “Ķekava” komandu. Sērijā līdz 4 uzvarām valmierieši izvirzījās vadībā ar 2-0.

 

Pirmo maču, kurā abām komandām bija pa kuplam un skaļam līdzjutēju pulkam, ievērojami labāk sāka ķekavieši, kuru pirmo reizi uzgavilēja jau 31. sekundē, kad rezultātu atklāja Matīss Jansons (1:0). 4. minūtē Edžus Bunka “Ķekavas” pārsvaru jau dubultoja – 2:0. Valmieriešiem lieliska iespēja nodzēst savu nulli no rezultātu tablo bija jau 17.  minūtē, bet Arnijs Kuratņiks nerealizēja soda metienu un arī skaitliskais vairākums palika neizmantots. 27. minūtē, kad rezultāts bija jau 3:0, burtiski pamodās Valmieras florbolisti – septiņu minūšu laikā pa golam iemeta Arnijs Kuratņiks, Arvis Kārkliņš un Ivo Balodis, bet Gatis Liepiņš izcēlās pat ar diviem vārtu guvumiem. FBK “Valmiera” pārņēma vadības grožus, ko šajā spēlē no rokām vairs neizlaida – 5:2. Pēdējā periodā viesu statusā esošie valmierieši trīs reizes ieguva triju vārtu handikapu (6:3, 8:5 un 9:6). Spēles pēdējās 20 sekundēs ķekavieši, kuri savu vārtsargu bija nomainījuši pret sesto laukuma spēlētāju, spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam. Tiesa, bija atlikušas tikai trīs sekundes, tāpēc panākt izlīdzinājumu “Ķekavai” neizdevās – “Valmiera” sēriju sāka ar smagi nākušu uzvaru izbraukumā (9:8).

Arī otrajā spēlē Lielvārdes novada sporta namā valmierieši vispirms nonāca iedzinējos ar 0:3, bet galarezultātā svinēja uzvaru ar vienu vārtu pārsvaru – 5:4. Ķekaviešiem atkal jau pirmā perioda laikā pēc diviem Edžus Bunkas un viena Toma Mežtņa metieniem izdevās izvirzīties vadībā ar 3:0. Otrās trešdaļas pirmajā pusē valmierieši Ričards Eglītis un Lauris Alvis Stiprais laukuma saimnieku pārsvaru samazināja līdz minimumam (2:3), tomēr pirms pēdējā perioda “Ķekavai” atkal bija divu vārtu handikaps – 4:2. Trīs minūtes pirms pamatlaika beigām rezultāts bija neizšķirts, bet tad Edvarda Voldemāra Kažmera piespēli uzvaras vārtu guvumā pārvērta Mārtiņš Broks – 5:4.

Nākamās ceturtdaļfināla cīņas gaidāmas sestdien, 3.martā plkst.20:00 un svētdien, 4.martā plkst.19:30 Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā. Ja FBK “Valmiera” uzveiks “Ķekavu” arī abās spēlēs savā laukumā, valmierieši turpinās cīņas pusfinālā, kur tiksies ar “Lielvārde/Fat Pipe” – SK “Pārgauja” pāra uzvarētājiem.

Foto: Pauls Patriks Briķis