Jaunumi

Ērglis sasit četrus vārtus, “Valmiera Glass” sakauj “Jēkabpili”

Sestdien, 6. augustā Jāņa Daliņa stadionā Latvijas futbola 1. līgas turnīrā pārliecinošu uzvaru izcīnīja "Valmiera Glass FK/BSS", ar 5:1 sakaujot FK "Jēkabpils/JSC". Valmieriešu uzvaru ar četriem gūtiem vārtiem kaldināja komandas kapteinis Mārcis Ērglis.

IMG_5690
Foto: Edgars Vaivads

Jāatzīst ka turnīra tabulā 13. vietā esošā "Jēkabpils" komanda īpaši nopietni spēlēm Valmierā nav piegājusi. Pagājušajā sezonā jēkabpilieši uz spēli J.Daliņa stadionā nemaz neieradās, saņemot tehnisko zaudējumu. Šoreiz "Jēkabpils" komanda uz spēli ieradās vien 12 spēlētāju sastāvā un uz laukuma izskatījās pagalam bezspēcīgi.

Jau no spēles pirmajām minūtēm "Valmiera Glass" kontrolēja spēles gaitu un veidoja bīstamus uzbrukumus. Tas bija tikai laika jautājums līdz mājinieki atklās spēles rezultātu. Septītajā minūtē pēc centrējuma jēkabpiliešu soda laukumā visaugstāk par visiem lēca Mārcis Ērglis, raidot bumbu vārtos ar galvu un panākot 1:0. Pirmā puslaika vidū – 23. minūtē Valmieras komandas kapteinis ielauzās pretinieku soda laukumā un ar spēcīgu sitienu vārtu augšējā stūrī lika kapitulēt "Jēkabpils" vārtsargam Dainim Balim jau otro reizi – 2:0 "Valmiera Glass" labā. Pie tā valmierieši neapstājās un pirmā puslaika izskaņā uzskatāmi parādījās "Valmiera Glass" futbolistu fiziskais pārspēks, jo mājinieki apskrēja pretspēlētājus gandrīz katrā situācijā. Spēles 34. minūtē Valts Jaunzems tehniski ielauzās pretinieku soda laukumā un ar lielisku piespēli izkārtoja Madim Miķelsonam sitienu tukšos vārtos – 3:0 mājinieku labā. Pirmā puslaika izskaņā bija vēl izdevības palielināt pārsvaru, bet sitieni vairākkārt lidoja garām vāru rāmim un pirmās 45 minūtes noslēdzās ar 3:0.

Otrajā puslaikā Mārcis Ērglis vēl vairāk uzlaboja savu šīs sezonas gūto vārtu statistiku. Spēles ceturtie vārti tika gūti kad Ērglis apskrēja pretinieku aizsargus un izlauzās viens pret "Jēkabpils" vārtsargu. Balis devās pretī "Valmiera Glass" pussargam, izskrienot ārpus soda laukuma, bet Ērglis meistarīgi pārsita bumbu pāri pretiniekam un panāca 4:0. Dažas minūtes vēlāk "Valmiera Glass" ar lieliem spēkiem ielauzās soda laukumā un Ērglis ar sitienu no laukuma kreisās puses guva savus ceturtos vārtus un 54. minūtē panāca graujošu rezultātu – 5:0. Šajā spēles punktā "Valmiera Glass" laukumā sūtīja vairākus jaunos spēlētājus Kristeru Lūsiņu, Kārli Jākabsonu un Vairi Velmi. Jauno valmieriešu centība brīziem mijās ar pārcenšanos un no lieliskām izdevībām vārtus gūt neizdevās. Tikmēr "Jēkabpils" komanda izmantoja stūra sitienu un guva goda vārtus, samazinot rezultāta starpību līdz 5:1. Spēle noslēdzās bez liekiem pārdzīvojumiem un "Valmiera Glass" atzīmēja 11. uzvaru šajā sezonā. 

Turnīra tabulā "Valmiera Glass" ar 33 punktiem ieņem trešo vietu, par punktu apsteidzot "Skonto", kam par nenomaksātiem parādiem atņemti trīs punkti turnīra tabulā. Līdz otrajā vietā esošajai "Rēzeknes FA" komandai valmieriešus šķir tikai viens punkts un augusta izskaņā abas komandas gaida savstarpējā spēle. Turnīra līdervienību SK "Babīte" reālistiski raugoties nebūs iespējams panākt, jo Niks Savaļnieks ar 18 gūtiem vārtiem pārliecinoši ved komandu pretī triumfam 1. līgas turnīrā.

"Valmiera Glass" – "Jēkabpils" 5:1 (3:0)
Vārti: Ērglis 7', 23', 50', 54', Miķelsons 34' ; Makovskis 57'
Brīdinājumi: Sietinsons 63'
"Valmiera Glass: sastāvs: Elvis Arnavs, Roberts Cipe, Elmārs Sietinsons, Kārlis Ozols (Vairis Velme 56'), Nauris Ģērmanis (Kārlis Jākabsons 46'), Bruno Bērziņš (Maksims Koļesņikovs 71'), Valdis Veinbergs (Kristers Lūsiņš 46'), Madis Miķelsons, Valts Jaunzems (Ralfs Migla 79'), Mārcis Ērglis, Ulvis Bērziņš