Jaunumi

Baltijas līgā rezultatīvi debitē “Valmiera/ORDO” jaunie talanti

Baltijas Basketbola līgas regulāro sezonu otrdien, 11. oktobrī uzsāka Latvijas čempioni un Baltijas kausa ieguvēji "Valmiera/ORDO", kas ar rezultātu 85:52 sagrāva Igaunijas komandu Rakveres "Tarvas". Spēle bija īpaša ar to ka Valmieras komandā laukumā devās trīs jaunie spēlētāji, kuriem izdevās sevi rezultatīvi pierakstīt profesionālajā basketbolā.

ordo_tarvas_as-76
Foto: Aivis Stračinskis

Jau no spēles sākuma "Valmiera/ORDO" pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu un droši devās pretī uzvarai. Valmieriešu snaiperis Mārtiņš Laksa otrajā ceturtdaļā raidīja grozā trīs tālmetienus, palīdzot Latvijas čempioniem panākt vērā ņemamu pārsvaru. Trešajā ceturtdaļā trīs minūtes līdz ceturkšņa izskaņai Valmieras komandas pārsvars bija sasniedzis +23 un Uvis Helmanis deva iespēju laukumā doties jaunajiem basketbolistiem.

Iesaistoties spēlē trīs minūtes pirms ceturtdaļas izskaņas 15 gadus vecais uzbrucējs Dāvids Vīksne jau pirmajā aizsardzības pozīcijā izcīnīja atlēkušo bumbu. Nepilnu minūti vēlāk jaunais basketbolists izdarīja rezultatīvu piespēli, bet ceturtdaļas pēdējās minūtes ievadā Vīksne apturēja Igaunijas komandas ātro uzbrukumu, bloķējot pretinieka metienu. Trešās ceturtdaļas pēdējais uzbrukums piederēja valmieriešiem un pēdējās sekundēs bumba nonāca tieši Vīknes rokās. Jaunajam basketbolistam neatlika nekas cits kā izdarīt trīs punktu metienu, kas izrādījās precīzs. Kopumā Dāvids Vīksne laukumā pavadītās piecas ar pusi minūtes, gūstot trīs punktu un izcīnot atlēkušo bumbu, izdarot vienu rezultatīvu piespēli un bloķējot vienu metienu. Jaunais basketbolists spēli noslēdza ar efektivitātes rādītāju 5.

Noslēdzošajā ceturtdaļā laukumā devās 15 gadus jaunais aizsargs Ojārs Bērziņš. Jaunajam basketbolistam izdevās iesaistīties spēlē, pārtverot bumbu, kas piespieda pretiniekus pārkāpt noteikumus. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Bērziņš saņēma piespēli ātrajā uzbrukumā un devās uz grozu, realizējot divu punktu metienu. Kopumā laukumā pavadītās septiņās minūtēs Ojārs Bērziņš statistikā atzīmējās ar diviem punktiem. pārtvertu bumbu un izprovocētu piezīmi. Efektivitātes rādītājā sasniedzot atzīmi 3.

Ceturtās ceturtdaļas vidū Uvis Helmais laukumā sūtīja 16 gadus robržu sasniegušo centra spēlētāju Māri Ramani. 207 cm garais Ramanis saņēma piespēli soda laukumā pēc neveiksmīgas pretinieku aizsardzības rotācijas. Jaunajam basketbolistam atbrīvojās ceļš uz grozu un Ramanis drosmīgi devās uzbrukumā. Pretspēlētājs centās apturēt Valmieras jaunā basketbolista uzbrukumu ar pārkāpumu, bet Ramanis spēja gūt divus punktus ar sodu. Soda metiens gan nebija precīzs. Kopumā laukumā pavadītās nepilnās piecās minūtēs Māris Ramanis guva divus punktus, citos statistikas rādītājos nepierakstoties.

Spēlē pret "Tarvas" mājinieku uzvaru ar 23 punktiem kaldināja Mārtiņš Laksa, savukārt 20 gadus vecais Rinalds Mālmanis izcēlās ar 12 gūtiem punktiem.