Jaunumi Ziņu arhīvs

Baltijas kausu dramatiskās cīņās iegūst “Valmiera/ORDO”

24. un 25. septembrī Vidzemes Olimpiskajā centrā norisinājās "Triobet" Baltijas Basketbola līgas kausa izcīņas turnīrs, kurā startēja Latvijas čempioni "Valmiera/ORDO", Igaunijas čempioni "Kalev/Cramo", Baltijas līgas uzvarētāji "Šiauliai" un Latvijas titulētākā komanda BK "Ventspils". Izcīnot uzvaras divās saspringtās cīņās, turnīra galveno trofeju ieguva Valmieras komanda.

kauca_aidzis
Foto: Edgars Vaivads

Baltijas kausa izcīņas primajā spēlē sestdien tikās BK "Ventspils" un "Šiauliai" basketbolisti. Šis mačs intrigu neradīja, jo jau no spēles sākuma ventspilnieki kontrolēja spēles gaitu un strauji palielināja pārsvaru. Spēles noslēgumā BK "Ventspils" sagrāva oponentus no Lietuvas ar rezultātu 103:44. 

Daudz interesantāka izvērtās turnīra otrā spēle, kurā mājinieki "Valmiera/ORDO" tikās ar Igaunijas čempionvienību "Kalev/Cramo". Spēles pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā un pirmās divdesmit minūtes noslēdzās ar minimālu rezultāta starpību par labu valmieriešiem. Otrā puslaika sākumā nelielu pārsvaru ieguva "Kalev/Cramo", bet līdz trešās ceturtdaļas beigām "Valmiera/ORDO" atspēlējās un paši pārņēma spēles kontroli. Četras minūtes pirms mača beigām valmierieši bija iekrājuši deviņu punktu pārsvaru, bet atlikušajā laikā igauņi veica izrāvienu, pietuvojoties līdz minimumam. Pēdējā uzbrukuma iespēja bija "Kalev/Cramo" komandai, tomēr bumba trāpija pa groza stīpu un "Valmiera/ORDO" ar rezultātu 66:65 izcīnīja panākumu par Igaunijas čempioniem un iekļuva BBL kausa finālā.

Turnīra otro dienu uzsāka "Kalev/Cramo" un "Šiauliai" cīņa par trešo vietu. Šajā mačā jau salīdzinoši labāku sniegumu demonstrēja Lietuvas komanda, tomēr visas spēles garumā Igaunijas čempioni kontrolēja mača gaitu un guva panākumu ar rezultātu 81:67.

Turnīra izšķirošajā cīņā tikās Latvijas komandas – "Valmiera/ORDO" un BK "Ventspils". Maču sekmīgāk iesāka ventspilnieki un jau otrās ceturtdaļas sākumā Kurzemes komandas pārsvars bija sasniedzis 11 punktus. Pēc nospēlētām divdesmit minūtēm valmierieši atradās iedzinējos ar 28:37. Otrā puslaika ievadā ventspilnieki panāca 12 punktu starpību, bet trešās ceturtdaļas izskaņā vidzemnieki veica izrāvienu, pietuvojoties līdz -3. Noslēdzošajā ceturksnī "Valmiera/OROD" turpināja ofensīvu un pārņēma spēles vadību. BK "Ventspils" rindās lieliski spēlēja Aigars Šķēle, saglabājot kurzemniekiem izredzes uz uzvaru, bet četras sekundes pirms mača beigām Jānis Kaufmanis, realizēja pustālo metienu, panākot 66:64 par labu "Valmiera/ORDO". Šķēles pēdējās sekundes tālmetiens nolēkāja pa groza stīpu, bet cauri tīkliņam neizkrita. Līdz ar to "Valmiera/ORDO" pirmo reiz startējot "Triobet" BBL kausa izcīņā, kļuva par turnīra uzvarētājiem.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Jānis Kaufmanis, kura uzvaras metiens atnesa "Valmiera/ORDO" komandai Baltijas kausa ieguvēju titulu.