Jaunumi

Atskats uz diskusiju „Sports un diaspora – neizmantotais potenciāls””

Sestdien, 13.jūlijā, Valmierā pulcējās vairāk nekā 1060 sportisti, viņu treneri, kā arī liels skaits sporta entuziastu un līdzjutēju, lai piedalītos lielākajā sporta notikumā šogad – Eiropas BMX čempionātā. Vidzemes Olimpiskajā centrā sporta gaisotnē notika arī diskusija „Sports un diaspora – neizmantotais potenciāls”, kurā pārrunāja sporta iespējas diasporas politikā.

Diskusijā piedalījās Izglītības un zinātnes ministre – Ilga Šuplinska, Ārlietu ministrijas Speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos – Aivars Groza, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs – Jānis Baiks, viena no Berlīnes maratona organizatorēm – Ieva Kunga, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa padomnieks – Jānis Upenieks un Latvijas Triatlona federācijas prezidents – Aigars Strauss.

Kā uzsvēra diskusijas vadītāja, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēde Elīna Pinto: „Sporta izglītība un karjeras iespējas šajā jomā ir līdz šim par zemu novērtēts virziens diasporas sadarbības un reemigrācijas politikā, taču ar augstu potenciālu. Šajā jomā pastāvošās pašizaugsmes, treniņu un sadarbības iespējas ir ne tikai interesants piedāvājums diasporas bērniem un jauniešiem, bet arī var likt pamatus plašākai reemigrācijas un pārrobežu sadarbības kustībai.”

Arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks uzsvēra sporta nozīmi sabiedrības vienošanā. „Sportisti ar savu cīņas sparu un vēlēšanos uzvarēt, sasniegt arvien vairāk iedvesmo un rāda pozitīvu piemēru. Valmierā sporta līdzjutēju kustība vienmēr ir bijusi spēcīga, vienojot dažādas sabiedrības grupas. Ir būtiski dot iespēju ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem stāstīt par Latviju savā draugu paziņu, kolēģu lokā, vienlaikus apliecinot, ka tautieši Latvijai ir ļoti vajadzīgi, gan esot ārpus dzimtenes, gan dzimtenē.”

Diskusija iezīmēja ļoti daudz starta pozīcijas, kurās iespējams mērķtiecīgāk kopīgi strādāt. Klātesošie runāja par to, kā diaspora var palīdzēt veidot Latvijas tēlu, aizstāvēt Latvijas sporta un citas intereses starptautiskajā telpā. Tika pārrunātas arī diasporas pārstāvju iespējas būt par investoriem vai Latvijā ražotu produktu un tūrisma piedāvājuma eksporta aģentiem. Diskusijas dalībnieki atzinīgi novērtēja Valmieras pilsētas pašvaldības, Eiropas Latviešu apvienības un Vidzemes Olimpiskā centra organizēto nometni Vidzemes un ārvalstu jauniešiem „Olimpiskais kvants”, kas no 7. līdz 14. jūlijam pirmo reizi norisinājās Valmierā, uzsverot, ka šāda nometne jāorganizē un jāpaplašina arī turpmāk.

Diskusiju organizēja Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Eiropas Latviešu apvienību.

Informācija: valmiera.lv