Jaunumi

2025. GADA EIROPAS ČEMPIONĀTS BMX NOTIKS VALMIERĀ!

Latvija iegūst 2025. gada Eiropas čempionāta BMX rīkošanas tiesības

Eiropas Riteņbraukšanas savienība (UEC) publicējusi tuvāko gadu Eiropas čempionātu riteņbraukšanas veidos norises vietas. Lielisks novērtējums arī Latvijai, kas ieguvusi tiesības 2025. gadā Valmierā sarīkot Eiropas čempionātu BMX riteņbraukšanā. Tikmēr 2023. gada 4. un 5. maijā  Valmierā notiks UEC Eiropas kausa 5. un 6. posma sacensības.

Valmieras pilsēta un Latvijas Riteņbraukšanas federācija iepriekšējos gados sevi apliecinājusi kā lieliskus augsta mēroga BMX riteņbraukšanas sacensību rīkotājus. To novērtējusi Eiropas Riteņbraukšanas savienība, kas tuvākajos gados lēmusi Valmierai piešķirt divu augsta starptautiskā līmeņa sacensību rīkošanas tiesības.

2025. gadā Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” norisināsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Šādu godu Štromberga vārdā nosauktā trase izpelnījusies otro reizi. Pirmo reizi tas notika 2019. gadā, izpelnoties lielu dalībnieku atzinību. Arī 2025. gadā Valmierā varēsi redzēt vadošos sportistus elites, U23, junioru, jaunatnes, amatieru un bērnu grupās.

Tikmēr nākamgad Valmierā notiks UEC Eiropas kausa BMX 5. un 6. posma sacensības. Šāds gods mūsu valstij un pilsētai jau otro gadu pēc kārtas. Bez Valmieras posmiem, Eiropas kausa posmi notiks arī Veronā (Itālijā), Zolderā (Beļģijā), Benaktijā (Čehijā), Svilandā (Norvēģijā) un Anadiā (Portugālē).

Arī 2023. un 2024. gadā Valmierā notiks UEC Eiropas kausa posmi BMX riteņbraukšanā, kuru datumi vēl tiks izziņoti.

Valmieras Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Artis Jansons:”Šī trase ir celta kopā ar Valmieras novada pašvaldību, ar mērķi šeit uzņemt lielas un zīmīgas sacensības, ko arī esam sasnieguši. Esam pierādījuši, ka spējam organizēt gan vietēja mēroga, gan starptautiskus mačus, un mēs esam pilnībā gatavi organizēt gan Eiropas kausus, gan Eiropas čempionātu 2025. gadā.”