Sacensības

“VALMIERAS HK” 2016./2017. GADA SEZONA

Līdz ar Latvijas 1. līgas sezonas noslēgumu, pienācis laiks atskatīties uz Valmieras hokejistu sniegumu aizvadītajā sezonā.  “Valmieras HK” sezonu noslēdza jau pirms laba laika, bet nesteidzāmies vērtēt komandas sniegumu pirms izslēgšanas spēļu noslēguma. Pirmajā play-off kārtā valmierieši piekāpās finālistei – HK “Liepāja Juniors”, kura trīs spēles atzina “Venta 2002” pārākumu.

Sezona bija darba pilna, pirmssezonas sagatavošanās posms bija nopietnāk organizēts kā citus gadus, un hokejistu motivācija cīnīties bija lielāka. To pierāda arī skaitļi sezonas beigās, 24 spēlēs tika izcīnīti 32 punkti, ierindojoties piektajā vietā līgas tabulā. 2015./2016. gada sezonu valmierieši noslēdza sestajā vietā ar 29 izcīnītiem punktiem 24 spēlēs. Vārtu attiecība pēdējās divās sezonās ir līdzīga, toties soda minūtes šajā sezonā  bija par 78 vairāk nekā sezonu iepriekš.

Dzelzs vīra statusā šogad ierindojas divi hokejisti katrs savā pozīcijā. Visas 24 sezonas spēles aizvadīja uzbrucējs Dāvis Zunde, kurš komandā atzīmējās ar visvairāk vārtu guvumiem (18). Otrs dzelzs vīrs ir komandas pirmais un līgas trešais rezultatīvākais aizsargs Lauris Žagariņš. Otro sezonu pēc kārtas nav mainījušies četri komandas vilcējspēki. Ražīgākais punktu guvējs bija Mikus Ozols, 23 spēlēs sakrāti 32 (12+20) punkti. Otrs rezultatīvākais spēlētājs Dāvis Zunde ar 28 (18+10) punktiem, trešais – Lauris Žagariņš 19 (6+13) punkti un Matīss Megnis ar 18 (7+11) punktiem 20 spēlēs.

Viens no smagās nastas lielākajiem nesējiem bija Toms Lauskis, kurš komandas vārtos aizvadīja 21 spēli. Vidēji mačā ielaida 4.11 vārtus un pamanījās nopelnīt 24 soda minūtes. Otrā vārtsarga loma tika uzticēta Markusam Žukovskim, kurš pārstāvēja Valmieras U16 komandu. Jaunais hokejists trīs spēlēs vidēji ielaida 3.67 vārtus.

Izslēgšanas spēlēs paspīdēja  Valmieras U16 komandas uzbrucējs Kārlis Bucenieks, kurš trīs spēlēs sakrāja piecus (2+3) punktus. Uzreiz aiz viņa sekoja četru punktu (2+2) vīri – Pauls Krūmiņš un Matīss Megnis.

“Valmieras HK” sniegums regulārajā sezonā:

Komanda Uzvara Zaudējums Gūtie vārti Ielaistie vārti
Daugavpils 1 3 15 20
HK Tukums 4 7 20
Venta 2002 2 2 13 15
HK Liepāja/Juniors 2 2 18 16
HS Rīga 2000 1 3 8 19
Jūrmalas SS 4 20 10

 

Ar Daugavpils hokejistiem “Valmieras HK” tikās sešas reizes sezonā. Četras reizes regulārajā turnīrā un divas reizes Latvijas kausa izcīņā. Daugavpils vienmēr ir bijis principāls pretinieks. Latvijas kausa izcīņas turnīrā abas komandas demonstrēja līdzīgu hokeju. Pirmajā spēlē mājās “Daugavpils/LDZ Cargo” tika pārspēti ar 3:2, bet viesos zaudējums ar 3:5. Divu spēļu summā pārāka bija regulārās sezonas līdervienība.

Hokejisti, kuri sezonā netika pārspēti ne reizi. HK Tukums bija viens no cietākajiem riekstiem aizvadītajā sezonā. Ātra komanda ar labu vairākuma izspēli, četrās spēlēs valmierieši pamanījās gūt tikai septiņus vārtus. Toties ar čempioniem Venta 2002 tikai aizvadītas līdzvērtīgas spēles, praktiski visas spēles noslēdzās ar vienu vārtu starpību.

Līdzīgas cīņas tika aizvadītas arī pret HK Liepāja Juniors vienību, kurai “Valmieras HK” piekāpās izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā. Pret Kurzemes pārstāvjiem tika aizvadītas septiņas spēles, četras regulārajā turnīrā un trīs izslēgšanas spēlēs. Play-off’i tika iesākti ar uzvaru mājās – 5:2, tomēr divās izbraukuma spēlēs valmierieši piekāpās un noslēdza sezonu.

Jaunie HS Rīga 2000 hokejisti sezonas pirmajā daļā spēlēja klusi, tomēr uz sezonas beigām bija pamatīgi ieskrējušies. Pirmajā savstarpējā spēlē jaunie hokejisti tika pārspēti ar 4:3, bet atlikušajos trīs mačos valmierieši atzina pretinieku pārākumu. Turklāt Jūrmalas SS komanda iejutās pastarītes lomā, lai gan sezonas pirmspēdējā spēlē izcīnīja pirmos punktus sezonā, pret rīdziniekiem.

Sezonas laikā visas komandas bija līdzvērtīgas un sadalījums līgas tabulā bija blīvs. Attīstoties spēlētājiem un klubu infrastruktūrai, ar katru sezonu Latvijas 1. līgas līmenis aug. Paldies atbalstītājiem un sponsoriem, kuri visā sezonas garumā nenogurdinoši palīdzēja komandas attīstībā. Nākamajā sezonā mērķiem jābūt augstākiem un fanu pulkam vēl bagātīgākam. Veiksmi darbos un uz saredzēšanos jaunajā sezonā!