Jaunumi

Vidzemes Olimpiskajā centrā startē projekta “Sporto visa klase” trešā sezona

Trešdien, 2.novembrī “Vidzemes Olimpiskajā centrā” Valmierā tika dots starts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta “Sporto visa klase” jaunajai, trešajai sezonai.

sporto-visa-klase-199
Foto: Raivo Sarelainens

 

Projekta trešajā sezonā iesaistās jaunas 82 klases no 73 izglītības iestādēm visā Latvijā. Līdz ar to piecas reizes nedēļā jeb katru mācību dienu sportos jau vairāk kā 3000 skolēnu no 130 klasēm.

“Izsaku gandarījumu, ka projekts “Sporto visa klase” jau pēc divām sezonām ir radījis tik plašu interesi sabiedrībā un pats galvenais, ka tas ir radījis interesi bērnu vidū”, atklāšanas ceremonijā teica LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Vēlamies aktualizēt jautājumu par mūsu bērnu veselību un fizisko sagatavotību. Projekta realizācija pierādīs, ka papildus sporta stundas nepalielina noslodzi, bet gan tas ir ieguldījums bērnu attīstībā un veselībā, kā arī uzlabo viņu spējas darīt ikdienas lietas.”

“Projekts ir ieguvis plašu atbalstu kā interesants, radošs un neapšaubāmi pozitīvs pasākums tā dalībniekiem, kas vienlaikus nostiprina skolēnu veselību, uzlabo stāju, dod iemaņas strādāt komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm”, izsakās LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers. “Esmu gandarīts, ka projekts “Sporto visa klase” ir ieguvis plašu pašvaldību un izglītības iestāžu atbalstu, vienlaikus aktualizējot diskusiju par ikdienas fizisko aktivitātāšu nozīmi skolā.”

Atklāšanas pasākumā piedalījās visi 3.klašu grupu dalībnieki jeb tie, kuri projektā iesaistās pirmo gadu, kā arī 4.klašu grupu finālsacensību dalībnieki un sešas 5.klases, kuras projektā piedalās jau trešo gadu.

Atklāšanas ceremonijā katra klase saņēma projekta “Sporto visa klase” karogu, kas simbolizē viņu piederību projektam. "Sporto visa klase" oficiālo karogu zālē ieveda Latvijas BMX jaunie talanti Helvijs Babris, Reino Liepiņs un Filips Rozītis. Savukārt Valmieras un Cēsu  pilsētas radošie jaunieši bija sagatavojuši interesantus un auzraujošus priekšnesumus, kas priecēja atklāšanas pasākuma dalībniekus. Jaunos dalībniekus zālē sagaidīja Latvijas basketbola čempionvienības Valmiera/ORDO karsējmeitenes. Par deju priekšnesumu bija parūpējies Valmieras Viestura vidusskolas tautas teātris "Sprīdītis" Lieliskas bungu virtuozu spējas rādīja Andžeja Grauda bungu skolu, kuriem piebalsoja beatbox meistars Gunārs Bīts. 

Projekta klases ir sadalītas sešos reģionos. Katrā reģionā, projekta gaitā, tiks rīkotas draudzības sacensības un tiks vērtētas arī skolēnu sekmes. Labākai klasei no katra reģiona būs iespēja piedalīties fināla sacensībās, kas notiks maijā.

Projekta mērķis ir četru mācību gadu laikā mērķtiecīgi uzlabot visu iesaistīto klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, sadarbībā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) pilnveidojot metodisko programmu 3. – 6.klašu grupai.

Projekts paredz katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu 3 fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu, papildus tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā, saskaņā ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu.

Projekts “Sporto visa klase” paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Paldies Valmieras Valsts ģimnāzijas 10. un 11. klašu skolēniem, kuri kā brīvprātīgie palīdzēja pie atklāšanas ceremonijas veiksmīgas norises.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, LOK partneris “LDz Cargo” un sporta preču veikals tīkls SIA” Sportland”.