Jaunumi Prezidenta balva

Baltijas valstu spēcīgākie vieglatlēti šonedēļ tiekas Ogrē

15.-16.jūnijā Ogres novada sporta centra stadionā risināsies tradīcijām bagātākās vieglatlētikas sacensības Baltijā – Valsts Prezidenta balva. Divas dienas Baltijas valstu un Baltkrievijas spēcīgākie vieglatlēti cīnīsies gan individuālajās disciplīnās, gan par spēcīgākās vieglatlētikas komandas titulu.

Šodien, 13. jūnijā Rīgā, Valmieras pilsētas vēstniecībā norisinājās preses  konference, kurā par Valsts prezidenta balvu vieglatlētikā nākotnes plāniem, izlases sastāvu un sportistu gatavību pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Latvijas vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča un šķēpmetējs Gatis Čakšs.

Iepriekšējos gados šīs sacensības norisinājās Valmierā, taču patlaban Jāņa Daliņa stadionā notiek rekonstrukcija – tiek nojauktas tribīnes, kā arī veido manēžas būvbedri. Līdz ar to Valsts Prezidenta balva šogad notiks Ogrē. “Pēc aizvadītā gada sacensībām mums bija tāds ilgs pārdomu brīdis, ko un kā darīt, jo šīs sacensības ir kā Valmieras stabils “brends”. Bet šobrīd sacensību tradicionālā mājvieta ir teju nojaukta, lai piedzīvotu pārvērtības nākošajos divos gados. Tika meklēti varianti un sarunās ar Latvija vieglatlētikas savienību arī izrunājām par to, ka šāda tradīcija nedrīkst pārtrūkt un Valsts prezidenta balva vieglatlētikā jārīko katru gadu. Tādēļ esam atraduši ļoti labu variantu, par to paldies Ogres pašvaldībai. Šogad sacensības turpinās organizēt Valmiera, bet fiziski šie mači norisināsies Ogrē, ar lielu pašvaldības atbalstu. Tradīcijām bagātās sacensības turpinās, Prezidenta balva norisināsies arī nākošo gadu un jau 2020. gadā Daliņu stadions būs gatavs uzņemt vērienīgākās Baltijas valstu vieglatlētikas sacensības, kā arī lielāka mēroga mačus, jo atjaunotais Jāņa Daliņa stadions būs moderna un augstas kvalitātes sporta bāze. Valmierai šīs sacensības ir ļoti nozīmīgas tādēļ saku lielu paldies visiem, kas iesaistās un palīdz veiksmīgā sacensību norisē.” Par šī gada sacensībām stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Kā norāda Latvijas vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča,  šogad Latvijas izlasei ir īpaši spēcīgs sastāvs. “Jau no 1995. gada Valsts prezidenta balva vieglatlētikā ir neatņemam vieglatlētikas sacensību kalendāra sastāvdaļa. Jau septīto reizi sacensības norisināsies formātā, kur par uzvaru cīnās Baltijas valstu izlases. Manuprāt ir ļoti svarīgi ka mūsu izlasei un mūsu sportistiem ir iespēja pārstāvēt savu valsti kā komandai. Jāatzīmē, ka šobrīd Latvijas izlase ir savā spēcīgākajā sastāvā, startēs visi spēcīgākie valsts vieglatlēti, izņemot Madaru Palamieku un Laumu Grīvu. Šogad U20 stafetes komanda ir ļoti spēcīgā sastāvā, mērķis pietuvoties pasaules čempionātam normatīvam un iekļūt sešpadsmit labāko komandu vidū, kas arī dosies un pasaules čempionātu Tamperē. Ceram uz pilnām skatītāju tribīnēm un uz mūsu komandas uzvaru.”

Šogad, savas pirmās vieglatlētikas sacensības – Valsts prezidenta balva aizvadīs šķēpmetējs Gatis Čakšs: “Šogad pirmo reizi startēšu šajās sacensībās un man tas ir ārkārtīgi liels pagodinājums un prieks, ka esmu iekļauts dalībnieku sarakstā. Zinu, ka būs sīva konkurence no Igaunijas puses kā arī mūsu pašu sportisti. Esmu sajūsmā par sacensībām, būs prieks piedalīties, gaidīsim labākos rezultātus.”

15. jūnijā sacensības sāksies pulksten 15:30 ar diska mešanu vīriešiem un noslēgsies ap pulksten 19:30 ar stafetes skrējienu sievietēm un vīriešiem. Pulksten 20.00 norisināsies krāšņa sacensību atklāšanas ceremonija, kurā atlētus sveiks Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un citas valsts amatpersonas, ar sveicieniem no sacensību organizatoriem – Valmieras pilsētas – uzstāsies grupa “Age of Stones”, bet Latvijas vieglatlētikas zvaigznes stadionā svinīgi ienesīs karogu un iedegs sacensību lāpu. Par godu Latvijas simtgadei tiks aizvadīti simboliski 100 metru skrējieni, kuros piedalīsies Latvijas ātrākie sprinteri un jaunie Ogres sportisti.

16. jūnijā sacensības sāksies pulksten 9:30 ar 5000 m un 10 000 m soļošanu vīriešiem un noslēgsies aptuveni pulksten 15:30. Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā no citām sacensībām atšķiras ar to, ka uzvarētājus individuālajās disciplīnas apbalvo uzreiz, sacensību norises vietā, savukārt Prezidenta kausu ieguvējus gan komandu, gan individuālajā kopvērtējumā apbalvo vēlāk, īpašā pieņemšanā pie Valsts prezidenta, Prezidenta pilī.

Sacensības tiks aizvadītas jau 24. reizi, no tām septīto gadu tās notiks formātā, kurā par uzvaru kopvērtējumā cīnīsies Baltijas valstu vieglatlētu komandas. Pērn komandu kopvērtējumā ar piecu punktu pārsvaru triumfēja Latvijas vieglatlētu komanda, tomēr izdalīt vienu līderu vienību nevar – lai gan Latvijas komanda ir dominējusi pēdējos divos gados, pirms tam uzvaras guvušas arī Igaunijas un Lietuvas komandas.

Abas sacensību dienas būs iespējams vērot klātienē, kā arī sportacentrs.com un LMT straume tiešraidēs. Ieeja būs bez maksas.

Valsts Prezidenta balvu vieglatlētikā organizē SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs”, Valmieras pilsētas pašvaldība, Ogres novada pašvaldība un Latvijas Vieglatlētikas savienība. Sacensības atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, ”Bosch”, ”BTA”, ”Latio”, ”Sportland”, ”Nike”, “Vaidava ceramics”, T/C ”Valleta”, “Sēklas un stādi”, ”Rumalaya”, ”LIVONIA” un “Mežezers”, ”Maxima”, ”aizdevums.lv”, ”Skandi motors”, ”Nordic sport” un ”Squalio”. Informatīvie atbalstītāji – ”Radio TEV”. Sacensību translāciju nodrošina LMT Straume ar Latvijas Olimpiskās komitejas atbalstu.