Jaunumi Prezidenta balva

Valsts prezidenta balvas 1.diena aizvadīta ar Latvijas sportistu personīgajiem un Prezidenta balvas rekordiem

No 14. līdz 15. augustam Ogres novada sporta centra stadionā norisinās tradīcijām bagātākās vieglatlētikas sacensības Baltijā – Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā. Sacensību pirmajā dienā vieglatlēti uzrādījuši paliekošus rezultātus, kāds pamanoties neplānoti labot personīgos rekordus, bet kāds cits – Prezidenta balvas rekordus.

Sacensību pirmā diena Latvijas sportistiem atnesusi vairākas medaļas un personīgo rekordu labojumu – šķēpmešanā pagaidām labākais rezultāts Prezidenta balvā pieder 25 gadus vecajam šķēpmetējam Gatim Čakšam. 2014. gada Pasaules junioru čempions jau pirmajā metienā aizmeta 84,09 metrus tālu, bet otrajā piegājienā personīgo rekordu laboja par vēl 47 centimetriem – 84,56 metri, kas individuālajā ieskaitē dod 1166 punktus. Līdzšinējais personīgais rekords Čakšam bija 83,89 metri, kas tika sasniegti pirms diviem gadiem “Rīgas kausos”, bet pirms sešām dienām Latvijas čempionātā Jelgavā 25 gadus vecais vieglatlēts no sava rekorda atpalika tikai par deviņiem centimetriem. Otro vietu ar jaunu personīgo rekordu izcīnīja Jānis Svens Grīva, kurš piektajā sērijā pirmoreiz karjerā meta tālāk par 80 metriem – 81,85. Iepriekšējais personīgais rekords Grīvam bija 79,36 metri, sasniegti pirms četriem gadiem Ventspilī. Šķēpa mešanā sievietēm uzvaru svinēja Līna Mūze, kura šķēpu raidīja 60,33 metrus tālu. Tas šoreiz bija viņas vienīgais metiens pāri 60 metriem. Otro vietu ar 58,91 metru izcīnīja Latvijas rekordiste Madara Palameika, kura apsteidza Aneti Kociņu (58,42).

Trīssoļlēcēja Rūtas Kates Lasmane aizlēca 13,75 m tālu un tikai par septiņiem centimetriem atpalika no personīgā rekorda. Lasmane šo rezultātu sasniedza otrajā mēģinājumā, bet nākamais labākais rezultāts viņai bija 13,33 metri. Pagaidām augstvērtīgāko rezultātu dāmu konkurencē ir sasniegusi 800 metru skrējēja Līga Velvere – divas minūtes un 2,69 sekundes, par gandrīz četrarpus sekundēm apsteidzot Patrīciju Cīruli.

100 metru sprintā dāmām pārāka izrādījās Igaunijas 100 metru, 200 metru un tāllēkšanas rekordiste Ksenija Balta, kura jau distances ievadā izrāvās priekšā un finišu sasniedza 11,68 sekundēs, par astoņām simtdaļām apsteidzot Latvijas rekordisti Sindiju Bukšu.

Sprintā kungiem pārliecinoši uzvarēja 22 gadus vecais lietuvietis Ģedimins Truskausks, kurš 100 metrus veica 10,50 sekundēs. Mūsu Emīls Kristofers Jonāss finišēja trešais ar 10,72 sekundēm un tikai par divām simtdaļām atpalika no personīgā rekorda.

Kārtslēkšanā vīriešiem uzvaras laurus plūca Mareks Ārents, savukārt augstlēkšanā ar jaunu personīgo rekordu uzvarēja 17 gadus vecā Lāsma Zemīte(1,81 m), savu rekordu labojot par vienu centimetru.

Pēc pirmās sacensību dienas Latvijai un Igaunijai vienādi punktu skaiti (114), savukārt Lietuvas komandai 106 punkti.

Valsts prezidenta balvu vieglatlētikā organizē Valmieras pilsētas pašvaldība, Vidzemes Olimpiskais centrs, Ogres pilsēta un Latvijas vieglatlētikas savienība.

Pasākums tiek līdzfinansēts no valsts budžeta līdzekļiem sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Sporta federāciju padomi.  Atbalsta: Maxima, BTA apdrošināšana, Latvijas valsts meži, Vaidava Ceramics, Naukšēnu produkcija, Nike, Valleta, Livonia Cēsis. Informē: RadioTEV, Tiešraide: Sportacentrs.com TV

Fakti: Agris Suveizda, Sportacentrs.com

Informē: Vidzemes Olimpiskais centrs

Foto: Romāns Kokšarovs