Jaunumi

VALMIERAS OLIMPISKAIS CENTRS PIEDALĀS STARPTAUTISKĀ PROJEKTĀ

“MĒS SPĒLĒJAM KOPĀ!”

   Š.g. 24.- 26. oktobrī Latvijas pārstāvju delegācija desmit cilvēku sastāvā (Valmieras Olimpiskais centrs, Valmieras novads, Latvijas Sporta Federāciju padome, Latvijas Galda tenisa federācija, treneri un audzēkņi) devās uz Igauniju, kur piedalījās starptautiskajā projektā “We Play Together!” jeb “Mēs spēlējam kopā!”. Projekta mērķis ir ar sporta palīdzību veicināt sociāli mazaizsargātu bērnu un jauniešu, īpaši to, kuri aizbēguši no Ukrainas, sociālo iekļaušanu vietējā sabiedrībā Baltijas un Polijas reģionā.

Dalībnieki no Polijas, Latvijas, Igaunijas un Lietuvas pavadīja divas dienas, cenšoties atrast kopīgus risinājumus, ko varētu ieviest visās četrās valstīs.

Projekta unikalitāte ir vienlaicīgas aktivitātes atsevišķām dalībnieku grupām.

PIRMĀ GRUPA:

Projektu partneri un dažādu organizāciju vadītāji no dažādām valstīm. Iepazīstoties un prezentējot pārstāvētās organizācijas, grupas dalībnieki centās atrast aktivitātes, kas būtu visefektīvākās un jēgpilnākās projekta mērķu īstenošanā. Tāpat analizēja jau piedāvātās idejas, piedalījās diskusijās, meklēja kompromisus.

OTRĀ GRUPA:

Treneri tika aicināta vērot projekta organizatoru (Igaunijas organizācija “SPIN”) darbības modeli, iedziļināties viņu darba specifikā un dalīties pieredzē darbā ar jaunatni savās valstīs.

TREŠĀ GRUPA:

Jaunieši, ne tikai projektu pārstāvošo valstu, bet arī jaunieši no Ukrainas. Viņiem nācās pilnveidot un plānot aktivitātes un idejas, ko viņi īstenos kopīgo sporta svētku laikā 2023. gada vasarā Tallinā.

PARAUGS NOZARĒ

   Vislielāko iespaidu atstājusi organizācija “SPIN”. “SPIN” ir uz sportu balstīta un zinātniski pierādīta efektīva jauniešu attīstības programma ar unikālu modeli Igaunijā. Šīs programmas mērķis ir attīstīt un nostiprināt tajā iesaistīto jauniešu sociālās un pašpārvaldes prasmes un ar sportu sagādāt prieku jauniešiem. SPIN programmas sesijas notiek trīs reizes nedēļā un ietver futbola treniņus un seminārus, kas īpaši izstrādāti programmai, lai attīstītu sociālās un pašpārvaldes prasmes. Jauniešus vada profesionāls top treneris un dzīves prasmju koučs, kas ir jaunatnes darbinieks, kuri ar jauniešiem strādā gan komandā, gan individuāli. Nodarbību ilgums 1,5 stundas.

   Tāpēc bija interesanti un zinātkāri redzēt, kā viņi strādā ar jauniešiem, dzirdēt ar kādiem izaicinājumiem viņi saskaras un ko varam mācīties no viņiem, jo ne Latvijā, ne Polijā šāda programma nav pieejama. Apmeklējot komandas Tallinas apkārtnē, kopā ar vietējiem jauniešiem piedalījāmies treniņu, sporta un dzīves prasmju uzdevumos. Tikšanās bija ļoti interesanta, iedvesmojoša un šādu programmu izveidot motivējoša!