Jaunumi

Valmieras jauno hokejistu panākumi turnīros Latvijā un ārvalstīs

No 2018. gada 21.-23. decembrim Vidzemes ledus hallē un HS Rīgas ledus laukumā notika Starptautiskais Bērnu Hokeja turnīrs ”LABADABA CUP”, kurā piedalījās sešas komandas – HS ”Rīga 2008, HK ”Zibeņi”, ”Kids Hockey”,’Minskas ”Dinamo” un Pēterburgas vienības ” SKA Strelna 1” un ”SKA Strelna 2”. No Valmieras Hokeja klubā spēlējošajiem 2008. gada dzimušajiem puišiem Roberts Naudiņš un Rūdolfs Bērzkalns tika iekļauti komandas ”Kids Hockey” sastāvā, kuras treneris šī turnīra ietvaros bija Edgars Adamovičs. Pēc piecām spraigām hokeja spēlēm, komanda ”Kids Hockey” ieguva godpilno pirmo vietu, piekāpjoties tikai Minskas ”Dinamo” komandai. Roberts Naudiņš komandas labā guva 2 vērtus un veica vienu rezultatīvu piespēli, savukārt Rūdolfa Bērzkalna kontā tika ieskaitīti 5 vārtu guvumi un 1 rezultatīva piespēle.
Rūdolfs Bērzkalns tika atzīts par turnīra ”LABADABA CUP” MVP (pats vērtīgākais spēlētājs).

”LABADABA CUP” ietvaros sacensību dalībniekiem bija lieliska iespēja piedalīties galda hokeja turnīros kopā ar Edgaru Caici, kas ir pasaules čempions šajā sporta veidā. Divu dienu garumā tika organizēti galda hokeja turnīri bērniem ar īpašām vajadzībām un bērniem, kas savu ikdienu pavada bērnu namos. Ziemassvētki ir labestības laiks un biedrība LABADABA piedalījās labdarības akcijā, lai iepriecinātu grūtībās nonākušos bērnus. Mazie hokejisti tikai aicināti atdot šiem bērniem savas hokeja nūjas, kuras vairs neizmanto. Arī Rūdolfs un Roberts pārskatīja savu nūju krājumus un katrs atdeva pa vienai nūjai, kuras ikdienas treniņiem un spēlēm bija palikušas par īsu.

***

No 2018. gada 27.-29. decembrim Čehijas pilsētā Trinecā notika starptautisks U12 bērnu Elites turnīrs hokejā ”Frozen Cup2018”. Turnīrā piedalījās 8 komandas – 5 komandas bija no Čehijas un Slovākijas, Minskas ”Junostj”, Kijevas ”Sokol” un HS ”Riga”. Valmieras Hokeja kluba audzēkņi Regnārs Capars un Rūdolfs Bērzkalns tikai uzaicināti piedalīties šajā turnīrā HS ”Rīga ” sastāvā trenera Jura Ozola vadībā. Astoņu komandu konkurencē HS ”Riga” hokejisti ierindojās sestajā vietā, par ko gan puiši, gan viņu treneris ir ļoti gandarīti, jo sacentās ar gadu vecākiem hokejistiem, kuri bija ne tikai vecāki, bet daudzi arī galvas tiesu garāki par viņiem. Regnārs Capars, ar savu izcilo sniegumu visās piecās spēlēs, tika atzīts par komandas HS ”Riga” labāko turnīra spēlētēju. Rūdolfs Bērzkalns komandas labā guva 4 vārtus un veica vienu rezultatīvu piespēli.
Puiši, daloties savos iespaidos par šo turnīru, atzina, ka tā bija ļoti vērtīga pieredze un labs stimuls, lai ar jauniem spēkiem trenētos Valmieras Hokeja kluba ietvaros un gatavotos tālākajām spēlēm un jauniem turnīriem.

***

No 20. līdz 22.decembrim aizvadītajā gadā Valmieras HK/BSS U-14 komanda piedalījās lielā turnīrā (18 komandas) Čehijas pilsētās Mostā un Bilinā. Šajā turnīrā bija pārstāvētas tādas valstis kā Čehija, Slovākija, Austrija, Vācija, Baltkrievija, Arābu Emirāti un Latvija. Turnīrā piedalījās vairākas select komandas no Čehijas, Slovākijas, kā arī Eiropas select. Valmieras HK/BSS komanda savā apakšgrupā ieņēma 2.vietu, piekāpjoties vien Czech Young Talent komandai ar 4:5.

Iekļūšanai play-off valmierieši pieveica Eiropas select komandu ar rezultātu 5:2, kurā vārtus sargāja latvietis no Dānijas. Jāuzteic Valmieras HK/BSS puišu un meitenes cīņasspars un pašatdeve, bloķējot pretinieku metienus un pacietīgi nosverot uzvaras svarus savā pusē.
¼ finālā sacentās ar Litvinov’05 komandu no Čehijas. Līdz otrā perioda beigām vēl 3:4 un iespēja aizķerties. Diemžēl pāris zaudēti vārti un divu spēlētāju traumas spēles gaitā liedza komandai atspēlēties un nokļūt pusfinālā, kas reāli bija pa spēkam. Rezultātā, spēcīgā turnīrā izcīnītā 7.vieta un atziņa, ka šajā Eiropas virtuvē, parādot savu labāko sniegumu, varam būt augšgalā.
Turnīrā paralēli spēlēm norisinājās arī skills sacensības (bullīši, ātruma aplis, ripas dribls, metiena precizitāte utt.). Jāuzteic šajos hokeja elementos mūsu spēlētāji Toms Trockis un Henrijs Vāravs. Toms uzvarēja sāncenšus no citām komandām bullīšu sērijā, bet Henrijs ātruma aplī piekāpās tikai finālā.

Turnīrā spēles labākā spēlētāja balvas saņēma Toms Trockis, Henrijs Vāravs, Alberts Šmits, Linda Rulle un Regnārs Capars.

Paldies spēlētājiem un vecākiem par turnīru! 

Komandā spēlēja:
Vārtsargi- Regnārs Capars un Rainers Rihards Krūze;
Aizsargi- Alberts Šmits, Kalvis Krievs, Markuss Esītis, Kārlis Nauris Česlis, Lennijs Galdiņš un Ernests Uldis Kariņš;
Uzbrucēji- Kristers Bukšs, Henrijs Vāravs, Endijs Lācis, Brendons Fjodorovs, Mārtiņš Biezais, Linda Rulle, Toms Trockis, Gints Šņepsts un Artūrs Užulis.
Komandu cīņās vadīja treneri Jānis Lauris un Lauris Žagariņš.

Informācija sagatavoja:
Valmieras Hokeja klubs