Jaunumi

Valmieras hokeja jaunajai maiņai zelts Slovākijā

Pagājušajā nedēļas nogalē Valmieras U12 hokejisti turnīrā Slovākijas pilsētā Mihalovcē piecu komandu konkurencē izcīnīja pirmo vietu, finālā pārliecinoši pārspējot Slovākijas komandu “Brezno” ar 6:2.

Pirms turnīra sākuma Valmieras komanda aizvadīja pārbaudes spēli ar vietējo U14 komandu. Nācās piedzīvot zaudējumu, bet spēle bija saturīga un varēja izdarīt vairākus secinājumus, lai turnīrā parādītu labāko spēli.

“Nevarētu teikt, ka pretinieki bija vāji, ar katru vajadzēja pacīnīties. Ļoti stiprs turnīrs arī nebija,” par turnīrā piedzīvoto dalījās uzbrucējs Kārlis Česlis. “Sīvākie bija fināla pretinieki, Slovākijas komanda “Brezno” – ar viņiem mums gāja visgrūtāk. Spēlējām kā komanda, viens uz otru nelamājāmies un bijām kā īsti komandas biedri. Skolā bija iekavēti pāris pārbaudes darbi, bet tuvākajā laikā visus darbu izdarīs.”

Turnīra piedalījās piecas komandas – trīs no Slovākijas un, attiecīgi, pa vienai no Ukrainas un Latvijas. Valmierieši turnīra spēlēs izcīnīja pārliecinošas uzvaras, tomēr tās nebūt nebija vieglas, jo meistarība bija jāparāda ar komandas spēli, cīņassparu un neatlaidību.

“Turnīrs bija tāds viduvējs, bet ar katru komandu vajadzēja pacīnīties, bet mēs beigās izrādījāmies spēcīgākie,” turnīru atmiņā atsauc komandas līderis Toms Trockis. “Vieglāk klājās pret divām komandām, viena bija no Ukrainas, otra no Slovākijas. Abās spēlēs mēs viņus sagrāvām. Turnīrā parādījām savu meistarību, domāju, ka viņi arī varēja no mums kaut ko pamācīties. Latvijas čempionātā par zeltu nevarēsim cīnīties, bet sešiniekā varam iekļūt.”

Turnīra fināls arī nebija “pastaiga klajā laukā”. Ja pēc pirmā perioda valmierieši bija vadībā ar 3:0, tad otrā perioda izskaņa rādīja, ka slovāki arī ir gatavi cīnīties par uzvaru. Proti, perioda pēdējās divās minūtes mājinieki atguva divus vārtus, tomēr 20 sekundes pirms trešdaļas beigām Valmieras hokejisti iemeta vārtus. Trešajā periodā valmierieši guva divus bezatbildes vārtus un turnīrā izcīnīja uzvaru.

“Man likās, ka turnīrs nebija baigi stiprs. Spēlējām pret U12 komandām, bet tāpat nebija vieglas spēles,” turnīru atceras uzbrucējs Endijs Lācis. “Uzvarējām, jo spēlējām kā komanda un guvām daudz vārtus. Tāpat mums bija labas izspēles. Tagad, spēlējot Lieldienu turnīrā Valmierā, mums neiet tik viegli, jo pretinieki ir stiprāki.”

Valmieras hokeja kluba treneru korpuss Jāņa Laura un Laura Žagariņa sastāvā pasakās visiem spēlētājiem – gan saviem audzēkņiem, gan spēlētājiem no Ogres un Jelgavas. Tāpat pateicības vārdi šoferiem, kas nogādāja komandu Slovākijā, kā arī enerģiskajiem vecākiem, kas juta līdzi savai komandai visa turnīra garumā.

Informāciju sagatavoja:

Lotārs Zariņš