Jaunumi Ziņu arhīvs

“Valmieras HK” U-11 hokejisti Tallinā izcīna sudraba medaļas

6. un 7. februārī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisinājās Baltijas pārrobežu hokeja līgas III posms, kurā "Valmieras HK" U-11 vecuma hokejisti izcīnīja 2. vietu un ieguva sudraba medaļas.

Tallina

Turnīra pirmajā spēlē Tallinā, "Valmieras HK" U-11 hokejisti tikās ar Pleskavas "Tornado" komandu. Spēle valmieriešiem iesākās nelabvēlīgi, jau otrajā minūtē nonākot iedzinējos. Pleskavas komanda pirms turnīra pastiprinājusi sastāvu un bija apņēmības pilna cīnīties par uzvaru. Spēles piektajā minūtē Toms Trockis pēc Endija Lāča piespēles izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1, tomēr pleskaviešiem izdevās atgūt vadību. Pirms pirmā puslaika noslēguma Kristers Bukšs izdarīja rezultatīvu piespēli Kārlim Česlim, kuram izdevās izlīdzināt spēles rezultātu – 2:2. Spēles 24. minūtē pēc Toma Trocka piespēles Endijs Lācis veica reidu no savas zilās līnijas un ieejot pretinieku zonā raidīja ripu zem aizsarga, pārspējot Pleskavas komandas vārtsargu. Ar šiem vārtiem pietika, lai turnīru sāktu ar uzvaru 3:2.

Pēc vakariņām "Valmieras HK" otro reiz devās uz laukuma, tiekoties ar spēcīgo Krievijas komandu HK "Piter", kuri uzvarējuši visos iepriekšējos šīs sezonas Baltijas līgas posmos. Spēli ar Sanktpēterburgas komandu Valmieras hokejisti uzsāka lieliski. Pēc teicamas Kristera Bukša tālās piespēles Kārlis Česlis jau mača 12. sekundē pārspēja pretinieku vārtsargu, izvirzot "Valmieras HK" vadībā ar 1:0. Spēles pirmajā daļā valmierieši savus vārtus atstāja neieņemtus un rezultāts nemainījās. Spēles otro puslaiku "Valmieras HK" uzsāka ar divām kļūdām, kas trīs minūšu laikā ļāva Sanktpēterburgas hokejistiem izvirzīties vadībā. Pirms mača beigām "Valmieras HK" bija nokļuvuši iedzinējos ar 1:3. Toms Trockis, pēc uz maiņu nākušā vārtsarga Regnāra Capara piespēles, samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Tomēr izraut neizšķirtu neizdevās un turnīra pirmā diena tika noslēgta ar zaudējumu 2:3.

Turnīra otrās dienas ievadā "Valmieras HK" pretinieki bija mājinieku komanda Tallinas "Tornaado" komanda. Katra perioda izskaņā pa vieniem vārtiem guva Gustavs Apsītis un Rūdolfs Bērzkalns, kurš eleganti izgājienā, aizbēgot no pretinieku aizsargiem, piemānīja vārtsargu un raidīja ripu vārtos zem vārtsarga kājsargiem. Līdz ar to uzvara pār mājniekiem ar rezultātu 2:0, kas nodrošināja iekļūšanu turnīra finālspēlē.

Tallinas turnīra izšķirošajā spēlē "Valmieras HK" tikās ar labi zināmo Sanktpēterburgas komandu HK "Piter". Mačs neiesākas tik veiksmīgi kā valmierieši vēlētos un 3. minūtē nakas nokļūt iedzinējos ar 0:1. "Valmieras HK" izdodas izlīdzināt rezultātu pēc Gustava Apsīša spēcīgā ripas trieciena vārtu tīkliņā, panākot 1:1. Otrā puslaika ievadā ripa ieslīdēja Regnāra Capara sargātajos vārtos un valmierieši atkal nokļuva iedzinējos. Pirms mača beigām "Valmieras HK" nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr ripa velreiz atrada ceļu, nu jau tukšakos, Valmieras komandas vārtos un mačs noslēdzās ar rezultātu 1:3. 

Līdz ar to Baltijas pārrobežu hokeja līgas Tallinas posmā "Valmieras HK" ieguva 2. vietu un izcīnīja sudraba medaļas. Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts valmierietis Rainers Krūze.

DSC03794

Spēlētāji atgriežoties Valmierā, dalījās savos piedzīvojumos un emocijās, pēc tikko izcīnītās sudraba medaļas.

Komandas vārtsargs Regnārs Capars stāsta: „Turnīrā spēlēju pusotru spēli, kopumā veicās labi, ielaidu tikai vienu ripu. Bet tiesnesis tur ieskaitīja vārtus, kuru nemaz nebija. Sanktpeterburgas „Piter” komandas spēlētājs bija vārtsarga laukumā un iespieda mani vārtos ar visu ripu un tos vārtus ieskaitīja. Bet man kontā arī viena rezultatīva piespēle, tā ka tas ir labi.”

Gustavs Apsītis par savu sniegumu saka: „Pašam turnīrā veicās ļoti labi. Spēlēju visas spēles, guvu divus vārtus un vienu rezultatīvu piespēli. Pa lielam izdevās spēlē viss ko gribēju”.

Savukārt komandas aizsargs Markuss Esītis saka: „Diezgan labi nospēlēju, īstenībā pat esmu pārsteigts, ka tik labi spēlēju pārī ar Dāvidu.” Arī Dāvids Bušs piekrīt, sakot: „Man šķiet, ka mums ar Markusu paveicās, ka abi spēlējam vienā pāri – labi izdevās saspēlēties. Varbūt vienīgi varējām vinnēt vairāk divcīņas.”

Puiši vienprātīgi atzīst, ka visgrūtākās esot bijušas spēles pret Sanktpeterburgas komandu. Gustavs skaidro: „Pret komandu „Piter” bija grūti spēlēt, jo viņi daudz tēloja un simulēja, tas nebija īsti godīgi.” Taču puišiem pārstaigums arī bija igauņu komanda, kuru pagājušajā gadā varējuši viegli apspēlēt. „Šogad gāja daudz grūtāk, viņi ir satrenējušies pa gadu” stāsta Markuss.

Uz jautājumu par to, ko jaunieši apņēmušies uz nākošo turnīra posmu, martā, Dāvids atbild: „Ceram sakaut mājiniekus!” Regnārs piebilst: „Gribētos jau beidzot to zeltu izcīnīt, savādāk trīs reizes sudrabu tikai dabūjam, jo zaudējam „Piter”. Paši arī jutām ka varējām viņus šoreiz uzvarēt.”

Valmieras komandas sastāvs:
Adrians Lekavičs, Alberts Šmits, Aleksis Lapiņš, Dāvids Bušs, Endijs Lācis, Gustavs Apsītis, Kalvis Krievs, Kārlis Česlis, Kristers Bukšs, Lennijs Graudiņš, Markuss Ozols, Markuss Mednis, Markuss Esītis, Mārtiņš Biezais, Oto Māliņš, Rainers Krūze, Regnārs Cipars, Robets Naudiņš, Roberts Robulis, Rūdolfs Bērzkalns un Toms Trockis.

Baltijas pārrobežu hokeja līga norisinās jau trešo sezonu, ļaujot jaunajiem hokejistiem iegūt starptautisku spēļu pieredzi. Šīs sezonas ceturtais noslēdzošais posms norisināsies no 6.- 8. martam Sanktpēterburgā.