Jaunumi

Valmieras centrā atklāts vides mākslas objekts “Atlētu kustību lauks”

SIA "Vidzemes Olimpiskais centrs" sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību realizējis Valmieras pilsētvidē vēl nebijušu mākslas objektu "Atlētu kustību lauks". Figūrās atveidotas sportistu kustības, simbolizējot Valmieru kā šī gada Latvijas sporta galvaspilsētu. Mākslas darbu autores ir SIA "IBIO union" mākslinieces Laura Bistrakova un Laine Uzulēna, bet figūras izgatavotas Valmieras metālapstrādes uzņēmumā SIA "Metāro".

1-DSC_0523
Foto: Valmieras ziņas

Šovasar Valmiera būs Latvijas sporta galvaspilsēta. No 10.-11. jūnijam Jāņa Daliņa stadionā norisināsies Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā, bet no 1.-3. jūlijam Valmierā risināsies IV Latvijas Olimpiāde. Vasaras sezonas noslēgumā 18. septembrī norisināsies desmitais Valmieras maratons. Lai ienestu sportu Valmieras pilsētvidē, Vidzemes Olimpiskais centrs realizējis izdeju par mākslas objekta izvietošanu pilsētas centrā, kas uzrunās gan valmieriešus, gan pilsētas viesus būt aktīviem un nodarboties ar sportu.

Figūru mākslinieciskās autores ir "IBIO union"  vides mākslinieces Laura Bistrakova un Laine Uzulēna, kuras iepriekš izveidojušas dažādus mākslas objektus Rīgā, to skaitā Raiņa un Aspazijas attēlojumus pie Latvijas Nacionālās operas. Šis ir pirmais mākslinieču vides objekts Valmierā. Figūras izgatavojis vietējais Valmieras metālapstrādes uzņēmums "Metāro".

1-DSC_0516
Figūru autores Laine Uzulēna un Laura Bistrakova Foto: Valmieras ziņās

Figūras simbolizē piecas dinamiskas vieglatlētikas disciplīnas – skriešanu, barjerskriešanu, soļošanu, lodes grūšanu un šķēpa mešanu. Katrs attēlojums sastāv no trīs daļām, veidojot sportistu kustību amplitūdu, kas parāda izteiksmīgākās pozīcijas, sportistam izpildot attiecīgo disciplīnu. Līdz ar to kopumā piecas figūras veidotas no 15 izteiksmīgiem pozīciju attēlojumiem, katras . Figūru krāsas atvasinātas no Olimpisko riņķu krāsām un veidotas spilgtas, lai izceltos pilsētvidē un būtu labi saskatāmas gan kājāmgājējiem, gan autovadītājiem.

Svinīgajā figūru atklāšanā piedalījās Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, uzsverot "Valmiera ir ļoti sportiska pilsēta. Šogad tā ir Latvijas sporta galvaspilsēta. Jau jūnijā norisināsies Valsts prezidenta balvas vieglatlētikā izcīņa, jūlijā sagaidīsim Latvijas olimpiādes dalībniekus, bet septembrī visi skriesim 10.Valmieras maratonā. Parasti ar sportu Valmierā tiek saistīti tādi objekti, kā stadions un olimpiskais centrs, taču man ir liels prieks, ka arī pilsētas centrs ir kļuvis sportisks, un šeit ir tādi jauki vides, kas būs redzami šeit vairākus mēnešus.”

"Sportam ir jānāk ārā no spora bāzēm. Man prieks, ka tas aizvien vairāk arī notiek. Valmierā šajā pavasarī uz ielām un pilsētas zaļajā zonā ir tik daudz riteņbraucēju, kā vēl nekad. Tas nozīmē, ka cilvēki arvien vairāk pievēršas aktīvam dzīvesveidam. Sportam mākslas formā arī ir jānāk uz ielas. Šis ir lielisks veids, kā uzrunāt tos, kas vēl nav sākuši sportot, sākt kustēties," uzskata SIA "Vidzemes Olimpiskais centrs" valdes priekšsēdētājs Artis Janosons.