Jaunumi

„Valmiera/ORDO” spēles galotnē uzveic „Liepāja/Triobet” un atgūst vadību sērijā

Ceturtdien, 27.aprīlī „Valmiera/ORDO”„OlyBet” Latvijas Basketbola līgas trešajā ceturtdaļfināla spēlē savā laukumā, Vidzemes Olimpiskajā centrā ar rezultātu 100:94 pārspēja „Liepāja/Triobet”, tādējādi sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-1. Uzvarētāju sastāvā ar 24 punktiem rezultatīvākais bija Damjērs Pits, bet pa 19 punktiem mājinieku labā guva Jānis Kaufmanis un Mārtiņš Laksa. Viesiem ar 33 punktiem izcēlās Artūrs Ausējs.

Pretēji ceturtdaļfināla iepriekšējām divām spēlēm, spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzvērtīgā cīņā un nevienai no komandai pirmajās desmit minūtēs neizdevās iegūt vērā ņemamu pārsvaru. Spēles sākuma satraukumu pirmajiem izdevās pārvarēt valmieriešiem un rezultātu ar skaistu triecienu grozā no augšas atklāja Fišers. Spēles pirmajās minūtēs abas komandas grozam uzbruka ar lielisku precizitāti un rezultāts uz tablo auga nesamērīgi strauji. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē Kaufmanis ar precīzu divpunktu metienu panāca valmieriešiem +6 (25:19), bet liepājnieki spēli izlīdzināja un līdz ceturtdaļas izskaņai tās iniciatīva piederēja viesiem. Pirmajai ceturtdaļai punktu ar precīzu metienu no groza apakšas pielika Pīternieks, bet valmieriešiem pēc nospēlētājām desmit minūtēm saglabājās minimāls pārsvars (25:24).

Otrās ceturtdaļas ievadā Mareks Jurēvičs ar precīzu tālmetienu atguva spēles vadību liepājniekiem (25:27), bet valmierieši atbildēja ar Kaufmaņa diviem gūtajiem punktiem. Otrās ceturtdaļas vidū viens no viesu līderiem Butjankovs nopelnīja ceturto piezīmi, bet ceturtdaļas otrajā pusē tā pa īstam apgriezienus sāka uzņemt liepājnieku saspēles vadītājs Ausējs, kura apstādīšana spēles atlikušajā daļā valmieriešiem sagādāja vislielākās problēmas. Ausējs Vidzemes Olimpiskā centra grozus veiksmīgi piešāva gan no tālās un pustālās distances, gan bija neapturams caurgājienos, turklāt otrās ceturtdaļas izskaņā Ausējs guva 10 no 12 pēdējiem liepājnieku punktiem, bet spēles pirmajam puslaikam punktu ar precīziem soda metieniem pielika viesu centra spēlētājs Montgomerijs (43:49).

Otro puslaiku valmierieši iesāka ar pavisam citu pašatdevi un labs nogrieznis tā ievadā padevās Laksam, kurš guva četrus punktus pēc kārtas, bet mirkli vēlāk Pits ar precīzu tālmetienu pēc ilgāka pārtraukuma atguva spēles vadību valmieriešiem (52:51). Līdz trešās ceturtdaļas vidum spēles vadība nomainījās piecas reizes, bet ceturtdaļas vidū liepājnieki ar precīzu Ausēja tālmetienu (55:58) uzsāka atrāvienu, kurš, kā vēlāk izrādījās, turpinājās līdz pat trešās ceturtdaļas izskaņai. Liepājnieki trešās ceturtdaļas gaitā bija panākuši arī desmit punktu pārsvaru (57:67), bet mājiniekiem, nokļūstot lielākos mīnusos, sāka parādīties papildus spiediens, kas noveda pie neprecīziem metieniem un nepārdomātiem lēmumiem. Trešās ceturtdaļas izskaņā rezultāta starpība turējās desmit punktu robežās, bet tai punktu ar precīzu soda metienu pielika Pits (67:75).

Spēles noslēdzošajā ceturtdaļā atmosfēra Vidzemes Olimpiskajā centrā bija nokaitēta līdz pēdējam un laukumā turpinājās cīņa par katru tā centimetru. Ceturtdaļas ievadā ar precīziem tālmetieniem apmainījās Kaufmanis un Grifins, bet mirkli vēlāk savas prasmes tālmetienos veiksmīgi atrādīja Bērziņš. Valmieriešu kapteinis samazināja rezultāta starpību līdz trim punktiem, bet pēc Laksas soda metieniem un ceturtajā ceturtdaļā iespaidīgu sniegumu demonstrējošā Kaufmaņa trīspunktu metiena uz tablo atkal līdzsvars – 78:78. Liepājnieku leģionārs Grifins uz mirkli spēles vadību viesiem atguva, bet spēles galotnē valmieriešiem izdevās vadības grožus noturēt. Ceturtdaļas izskaņā kā ķirsītis uz tortes bija Fišera „Alley-oop” danks, kas pielika punktu liepājnieku izredzēm, turklāt otro reizi valmieriešiem šajā sērijā izdevās sasniegt 100 punktu robežu. Līdz ar to valmieriešiem lieliska skatītāju atbalsta priekšā izdevās tikt pie otrā panākuma sērijā (100:94) un nonākt vienas uzvaras attālumā no „OlyBet” LBL pusfināla.

"Valmiera/ORDO" – „Liepāja/Triobet" 100:94 (24:25, 19:24, 24:26, 33:19)

„Valmiera/ORDO”: Pits 24 (8 rez.p), Kaufmanis 19, Laksa 19, Bērziņš 18, Fišers 12 (10 atl.b), Blaus 8, Jonāts, Gabrāns, Kārlis, Mālmanis.

„Liepāja/Triobet”: Ausējs 33, Montgomerijs 15, Grifins 14 (12 rez.p), Butjankovs 13 (8 atl.b), Jurēvičus 8, Stīls 7, Pīternieks 2, Lasmanis 2, Bērziņš.