Jaunumi

“Valmiera/ORDO” nervus kutinošā cīņā aptur BK “Ventspils” uzvaru sēriju

"OlyBet" Latvijas Basketbola līgā sestdien, 28. janvārī "Valmiera/ORDO" savā laukumā aizraujošā cīņā ar 97:95 pagarinājumā pieveica turnīra līdervienību BK "Ventspils". Rezultatīvākais spēlētājs ar 24 gūtajiem punktiem valmieriešu uzvaras kaldināšanā bija Damjērs Pits.

Foto: Edgars Vaivads

Spēles ievadā abas komandas vairākkārt apmainījās ar precīziem metieniem un vadības grožiem. Pēc nospēlētām piecām minūtēm pirmajā ceturtdaļā Lauris Blaus ieguva mājiniekiem 9:8 vadību. Tomēr pirmā ceturkšņa otrajā pusē laukumā dominēja ventspilnieki, veicot 16-2 izrāvienu. Pirmās desmit minūtes noslēdzās ar Damjēra Pitsa pustālo metienu, samazinot valmieriešu deficītu līdz desmit punktiem – 13:23. Otrās ceturtdaļas ievadā BK "Ventspils" saglabāja iekrāto vadību, bet ceturkšņa vidū Artūra Bērziņa un Ervīna Jonāta trejači sadeldēja starpību līdz pieciem punktiem. Viesi gan uzreiz neļāva mājiniekiem atspēlēties, trīs minūtes pirms puslaika noslēguma atgūstot 11 punktu vadību. Pirmā puslaika noslēdzošajā minūtē caurgājienu realizēja Jānis Kaufmanis, bet Mārtiņš Laksa raidīja grozā trejaci, līdz ar puslaika beigu signālu panākot 33:39.

Pozitīvās emocijas "Valmiera/ORDO" pārnesa arī uz otrā puslaika sākumu, kad ar spiedienu groza apakšā izdevās samazināt rezultāta starpību līdz vienam precīzam metienam. Rezultatīvi uzbrūkot Jānim Kaufmanim un Damjēram Pitsam, pēc trīs nospēlētām minūtēm otrajā puslaikā mājinieki jau bija pārņēmuši vadību – 44:40. "Valmiera/ORDO" saglabāja vadību arī trešās ceturtdaļas otrajā pusē, kad Kaufmanim un Laksam ar trejačiem divreiz izdevās sasniegt desmit punktu vadību. Ceturtdaļas pēdējā minūtē ar tālmetienu Māris Gulbis samazināja mājinieku pārsvaru līdz četriem punktiem, bet pēdējais vārds piederēja Kaufmanim, kurš ar pustālo metienu panāca 65:59. Ceturtajā ceturtdaļā BK "Ventspils" aktīvi centās atspēlēties un pēc trīs nospēlētām minūtēm Latvijas čempionāta līdervienība rezultātu izlīdzināja – 71:71. Ar to kurzemnieki neapstājās, pārņemot spēles vadību un četras minūtes pirms pamatlaika noslēguma panākot astoņu punktu vadību. Valmierieši pamazām atspēlējās un simts sekundes pirms ceturtās ceturtdaļas noslēguma Kaufmanis izlīdzināja rezultātu. BK "Ventspils" spēja atgūt trīs punktu pārsvaru pēc Aigara Šķēles trejača, bet ar precīzu trīs punktu metienu Latvijas čempionu sastāvā atbildēja Ervīns Jonāts, izraujot pamatlaikā neizšķirtu – 85:85.

Papildlaika ievadā vadību vairākkārt pārņēma mājinieki, bet BK "Ventspils" allaž atrada veidus, kā izlīdzināt mača rezultātu. Minūti pirms papildlaika noslēguma pie mājinieku divu punktu pārsvara tālmetienu grozā raidīja Šķēle, panākot minimālu vadību BK "Ventspils" komandai. Mača izskaņa lielā mērā izšķīrās uz soda metiena līnijas. Lauris Blaus ar vienu no diviem brīvmetieniem izlīdzināja mača rezultātu, bet Damjērs Pits ar diviem soda metieniem 20 sekundes pirms mača beigām panāca divu punktu vadību "Valmiera/ORDO". BK "Ventspils" bija iespēja izraut uzvaru ar Inga Jakoviča tālmetienu, bet tas nebija precīzs un "Valmiera/ORDO" svinēja uzvaru ar 97:95.

"Valmiera/ORDO" – BK "Ventspils" 97:95 (13:23, 20:16, 32:20, 20:26, 12:10)

"Valmiera/ORDO": Pits 24 (9ab+7rp), Kaufmanis 20, Bērziņš 15, Jonāts 13, Blaus 12, Laksa 10, Mičels 3, Gabrāns, Mālmanis

BK "Ventspils": Jakovičs 17, Zeļonis 16 (11ab), Gulbis 16, Šķēle 14, Zaķis 13 (11ab), Kempbels 7, Dīns 2, Ziediņš, Leimanis