Jaunumi Ziņu arhīvs

“Valmiera/ORDO” cīnīsies par Baltijas līgas bronzu

Trešdien, 23. martā Vidzemes Olimpiskajā centrā norisinājās izšķirošā spēle par iekļūšanu "Baltijas" Basketbola līgas finālā. Pie pārpildītām tribīnēm "Valmiera/ORDO" neizdevās atspēlēt četru punktu deficītu, piekāpjoties ar 68:75 Tartu "TU/Rock". Līdz ar to Valmieras basketbolisti cīnīsies par Baltijas līgas bronzas medaļām.

Rock_Valm
Foto: Edgars Vaivads

Pusfināla sērijas pirmajā spēlē Igaunijas pilsētā Tartu 15. martā spēlē noslēdzās ar 4 punktu pārsvaru "TU/Rock" komandai – 68:64. Tas atbildes spēlē solīja aizraujošu cīņu, radot Valmierā kopš 2013. gada nepieredzētu ažiotāžu par spēli. Visas biļetes Vidzemes Olimpiskā centra tribīnēs bija izpārdotas jau spēles dienas plkst. 12:00. Spēlē aktīvi savas favorītkomandas atbalstīja gan "Valmiera/ORDO" līdzjutēji, gan no Igaunijas atbraukušie Tartu "TU/Rock" fani, radot lielisku atmosfēru.

Spēles sākumā valmierieši nedaudz pārdega, ļaujot viesiem pārņemt spēles iniciatīvu. Pēc spēles pirmajām divdesmit minūtēm Tartu basketbolisti bija iekrājuši 12 punktu pārsvaru, kas divu spēļu summā deva 16 punktu handikapu. Otrajā puslaikā "Valmiera/ORDO" basketbolisti laukumā iznāca daudz gatavāki un abas atlikušās ceturtdaļas uzsāka ar izrāvieniem. Trīs minūtes līdz mača noslēgumam valmierieši izlīdzināja rezultātu, panākot 65:65. Tas ļāva cerētu uz cīņu par uzvaru divu spēļu summā, tomēr Igaunijas basketbolistiem veiksmīgi grozā sakrita metieni no tālās un pustālās distances, nodrošinot "TU/Rock" uzvaru ar 75:68. Līdz ar to divu spēļu summā valmierieši piekāpās ar -11.

Jau trešdien, 30. martā Vidzemes Olimpiskajā centrā "Valmiera/ORDO" uzsāks cīņu par Baltijas līgas bronzas medaļām, tiekoties ar Lietuvas komandu Paņevežas "Lietkabelis".