Jaunumi

Valmierā noslēdzies “Bērnu vieglatlētikas” festivāla Vidzemes posms

Vakar Valmierā norisinājās programmas “Bērnu vieglatlētika” rīkotā festivāla Vidzemes reģiona posms, kurā piedalījās 100 Vidzemes vispārizglītojošo skolu 2. un 3. klašu skolēni. Ceļazīmes uz festivālu finālu, kas 13. maijā norisināsies Rīgā, no Vidzemes reģionālā posma ieguvušas komandas no Alūksnes pilsētas sākumskolas, Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas un Valmieras Viestura vidusskolas 2. klašu komandas un Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas, Siguldas pilsētas vidusskolas, Liepas pamatskolas, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra 3. klašu komandas. Janvārī “Bērnu vieglatlētikas” festivāli norisinās vēl divās Latvijas pilsētās – Saldū un Rīgā.

“Bērnu vieglatlētika” programmu jau otro gadu Latvijā īsteno Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS), bet programmas ieviešanu atbalsta uzņēmums “Maxima Latvija” un Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP). 2020. gadā programmai pievienoti arī 3. klašu skolēni, paplašinot “Bērnu vieglatlētikas” sniegtās iespējas vispārizglītojošajās skolās un teju 2 reizes palielinot dalībnieku skaitu ikgadējos “Bērnu vieglatlētika” festivālos visā Latvijā.

“Bērnu vieglatlētikas” festivālu mērķis ir veicināt kustību prieku un sporta pamatu apgūšanu, kā arī radīt sajūsmu par vieglatlētiku kā spēli. Jauni pasākumi un inovatīva organizēšana dos iespēju bērniem atklāt un izprast vieglatlētikas pamatdisciplīnas – skriešanu, lekšanu un mešanu – jebkurā vietā (stadionā, rotaļlaukumā, sporta zālē, u.c.), kā arī attīstīs bērnu vispārējo fizisko attīstību.

LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs: “Esam veiksmīgi atklājuši Bērnu vieglatlētikas programmas otro sezonu. Turpinām attīstīties un šogad aicinājām piedalīties ne tikai 2. klašu, bet arī 3. klašu komandas. Redzam, ka skolēni ar interesei un aizrautību piedalās aktivitātēs. Novērtējam skolotāju ieinteresētību un iesaisti šīs programmas ietvaros.”

Uzņēmuma “Maxima Latvija” valdes loceklis Jānis Vanags: “Esam ļoti priecīgi, ka pasaulē atzītā programma “Bērnu vieglatlētika” veiksmīgi darbojas arī Latvijā jau otro gadu, un aizvien vairāk skolu iekļauj programmas aktivitātes un inventāru bērnu fiziskajā sagatavošanā. Skolotāju un arī pašu bērnu interese par jauno inventāru un vingrinājumiem aizvien pieaug, tāpēc ceram tikpat aktīvi turpināt programmas īstenošanu kopā ar LVS un LSFP, lai pēc iespējas lielākai daļai Latvijas bērnu sniegtu iespēju apgūt pareizus kustību pamatus un veicinātu veselīga dzīvesveida attīstību viņu dzīvēs.”

Vidzemes Olimpiskā centra projektu vadītāja Jolanta Dukure: “Uzskatu, ka šī programma ir labs veids, kā bērniem saprotamā un atraktīvā veidā runāt par vieglatlētiku. Attiecīgam vecuma posmam piemēroti uzdevumi un atraktīvs inventārs ir lielisks pamats tam, lai rastos interese nodarboties ar sportu. Šie, manuprāt, ir arī programmas stūrakmeņi, jo tā sniedz iespēju izmēģināt ne tikai skriešanu, bet arī tādas vieglatlētikas disciplīnas kā barjerskriešana, kārtslekšana, šķēpa mešana, u.c.  Nenoliedzami, ka šī programma ir lielisks palīglīdzeklis gan treneriem, gan skolotājiem, jo viņu ikdienas darbība ir tieši vērsta uz vispusīgu jauno personību attīstību.”

Par programmu:

Programmu “Bērnu vieglatlētika”, kuras ietvaros tiek rīkoti “Bērnu vieglatlētikas” festivāli, apgūst jau aptuveni 13 miljoni bērnu vairāk nekā 130 pasaules valstīs, un 2018. gadā tā tika ieviesta arī Latvijā. Programmas virsmērķis ir bērniem saistošā veidā ar īpaša inventāra palīdzību jau agrā vecumā iemācīt pareizus kustību pamatus.  2019. gadā, piedaloties vairāk nekā 650 skolēniem, noslēdzās programmas pirmā sezona. 2020. gadā, programmai paplašinoties, festivāla posmos kopā piedalīsies 1800 Latvijas 2. un 3. klašu skolēni.

Papildu informācija:

Ieva Bļusina

Komunikācijas vadītāja

Latvija Vieglatlētikas savienība

+371 26421115

www.athletics.lv