Jaunumi

“Valmiera Glass” nesabojā Dūmiņa atvadu spēli, zaudē Smiltenē un cerības uz medaļām

Sestdien, 29. oktobrī Latvijas futbola 1. līgas priekšpēdējā spēļu kārtā norisinājās Vidzemes derbijs, kurā "Valmiera Glass" viesojās pie FK "Smiltene" futbolistiem. Pirmo reiz desmit tikšanās reizēs pie uzvaras izdevās tikt Smiltenes komandai un "Valmiera Glass" ar zaudējumu 0:1 zaudēja teorētiskās cerības uz medaļu izcīnīšanu.

14700970_1145511018865288_5794397353445055403_o
Foto: Jānis Līgats

Spēlei Smiltenē bija vairāki zemteksti. Abu komandu sastāvā laukumā devās vairāki spēlētāji, kas tikai trīs dienas iepriekš kopā "Vidzemes FC" sastāvā izcīnīja Latvijas jaunatnes U-18 čempionāta bronzas medaļas. Tā pat šī spēle īpaša bija FK "Smiltene" spēlējošajam trenerim Raimondam Dūmiņam, kuram tā bija atvadu spēle un turpmāk Dūmiņš pievērsīsies tikai trenera amatam.

Spēli klātienē vēroja teju 300 skatītāji. Maču aktīvāk iesāka smiltenieši un astotajā minūtē pēc noteikumu pārkāpuma dzelteno kartiņu saņēma valmieriešu aizsargs Kārlis Ozols. Divas minūtes vēlāk pēc standarta situācijas, bumba pēc centrējuma soda laukumā nonāca pie smilteniešu aizsarga Daira Zariņa, kurš atklāja spēles rezultātu, izvirzot mājiniekus vadībā ar 1:0. Nonākot iedzinējos "Valmiera Glass" aktivizējās un izveidoja vairākus bīstamus uzbrukumus. Tomēr uzbrukuma noslēgums pievīla valmieriešus un vārtus tā arī neizdevās gūt. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 0:1 valmieriešiem atrodoties iedzinējos.

Otrajā puslaikā laukumā uz maiņu devās Raimods Dūmiņš, kuram šis bija pēdējais uznāciens Latvijas futbola 1. līgas turnīrā. Otrā puslaika sākuma daļā bumba lidoja valmieriešu vārtos pēc FK "Smiltene" uzbrucēja Elvja Tremenko sitiena, tomēr tiesnesis šo vārtu guvumu neieskaitīja aizmugures stāvokļa dēļ un rezultāts palika nemainīgs. Nozīmīgs pavērsiens spēlē notika 58. minūtē, kad uz FK "Smiltene" komandas vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Artūra Pallo izpildīto "pendeli" atvairīja mājinieku vārtsargs un mājinieku soda laukumā izcēlās konflikts starp abu komandu spēlētājiem, kurā otro dzelteno kartiņu saņēma Pallo, atstājot "Valmiera Glass" skaitliskajā mazākumā. Spēlējot nepilnā sastāvā valmierieši izmisīgi centās atspēlēties. Izdevības izveidoja gan Mārcis Ērglis, gan Madis Miķelsons, tomēr smilteniešu nocietināto aizsardzību apspēlēt neizdevās un spēle noslēdzās ar rezultātu 0:1.

Līdz ar to "Valmiera Glass" zaudējuši cerības izcīnīt šīs sezonas medaļas un 5. novembrī plkst. 14:00 Vidzemes Olimpiskā centra stadionā cīnīsies ar "Tukums-2000", lai nosargātu ceturto vietu no "Rēzeknes FA" spēlētājiem. Savukārt FK "Smiltene" ar šo spēli noslēdza savu sezonu, ierindojoties septītajā vietā, kas ir komandas augstākais sasniegums Latvijas 1. līgas turnīrā.

"Valmiera Glass" – FK "Smiltene" 0:1 (0:1)
Vārti: Dairis Zariņš 10'
"Valmiera Glass" sastāvs: Elvis Arnavs, Roberts Cipe, Kārlis Ozols (Kristers Lūsiņš 46'), Elmārs Sietinsons, Māriņš Dubro (Nauris Ģērmanis 69') Madis Miķelsons, Bruno Bērziņš (Kārlis Jākabsons 80'), Artūrs Pallo, Valts Jaunzems, Mārcis Ērglis, Ulvis Bērziņš (Vairis Velme 72')